HC Benešov – Nymburk 3:1

Vodní Lvi rychle zapomněli na debakl ve Žďáru. Od začátku hráli ze zajištěné obrany, bez individuálních chyb a tlačili se před nymburskou svatyni. Největším nebezpečím pro hosty byla první útočná trojka Kaňka – Jonáš – Bosas. ta když byla na ledě, museli Nymburští vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti. V 5. minutě, ale ani to nepomohlo, protože prvně vypukla radost v benešovském táboře, když po přihrávce Kaňky rozvlnil síť Jonáš. Další šance hlavně Bosase, již gólem neskončily. Na druhé straně ataky hostů zpacifikovala obrana společně s brankářem Maláčem.

Na další změnu skóre si museli diváci počkat do úvodu 37. minuty, když přesilovkový kolotoč přetavil po nájezdu před branku kapitán Kaňka.
Ve třetí třetině se hosté tlačili za zkorigováním stavu a Maláčovo konto zůstalo čisté až do 50. minuty, kdy dostal Nymburk do hry Krejčík po přihrávce Dvořáka. Vodní Lvi ale výhru nechtěli ztratit, více hostům nepovolili a v 57. minutě definitivně vzala Nymburku vítr z plachet neudržitelná dvojice Jonáš a nahrávající Kaňka. Závěr byl nervózní a Košatka s Houserem dostali desetiminutové tresty.

Kuriózní vložkou byl domácí maskot Vodní lev, který v čase 59.29 vjel na led, neúmyslně se srazil s rozhodčím a upadl na led.

„Kluci na porážku ze Žďáru zapomněli a hráli od začátku dobře, jen nám tam nepadaly góly, když hlavně Litevec Bosas netrefil při pěkně sehraných přesilovkách třikrát prázdnou branku. V dobrém výkonu mužstva bych vyzdvihnul dvojici útočníků Kaňka – Jonáš, která zařídila všechny naše góly a když bylo nejhůř podržel nás brankář Maláč,“ byl spokojený trenér Benešova Jan Vobecký a dodal k novému obránci Františku Kouřilovi: „Je to hráč Znojma a naposledy hrál v Kobře Praha. U nás je na hostování do konce ledna a pak se uvidí, jestli si ho tady necháme. Proti Nymburku podal dobrý výkon. Je to mladý dvacetiletý hráč, který je na tom dobře fyzicky, bruslařsky a dá i kvalitní přihrávku.“

Branky a asistence: 5. Jonáš (Kaňka), 37. Kaňka (Zeman, J. Verbík), 57. Jonáš (Kaňka, Jágr) – 50. Krejčík (Dvořák). Rozhodčí: Mertl – Zíka, Hák. Vyloučení: 7 x 2 + Košatka 10 minut – 8 x 2 + Turinský a Houser (oba 10 minut). Využití: 1:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.

HC Benešov: Maláč - J. Verbík, Zeman, Kaňka, Jonáš, Bosas - R. Verbík, Košatka, Jágr, Vacek, Burián - Kouřil, Kouba, Holánek, Starec, Strnad (41. Burda).