Kolín – HC Benešov 4:7

Kolín v utkání dvakrát dotahoval náskok Benešova. Vyrovnal na 1:1, pak na 2:2. Na ledě byl chvílemi i lepší, ale musel pořád dotahovat. Jak to? Spaloval jednu šanci za druhou. Nemohla za to nešikovnost, ale především vynikající výkon benešovského gólmana Maláče. Na toho se bude v Kolíně dlouho vzpomínat. Jestli někdo držel v neděli Benešov nad vodou a dopomohl mu k výhře, byl to právě on. Když by totiž nepodržel, domácí celek mohl už v první třetině vést minimálně o dvě branky.

Jenže scénář, který by se určitě líbil každému kolínskému fanouškovi, se nekonal. Naopak Benešovští, ti zažívali euforii. Kolín sice dvakrát vyrovnal, ale pak Benešov udeřil dvakrát za sebou v krátkém časovém sledu, vedl o dvě branky a byl jasně na koni. K tomu přidal další dvě trefy během půl minuty na začátku třetí dvacetiminutovky a bylo jasno.

Kozlové pak tedy nevěšeli hlavy, rvali se jak lvi až do konce. Proměnili ještě dvě přesilovky, ale na víc, jak na dva góly už se Benešovu přiblížit nedokázali.

Hosté přidali nakonec ještě trefu do prázdné a z kolínského ledu si odvezli tři body za vítězství 7:4. Drží si tak první příčku tabulky, ní již s pětibodovým náskokem na druhý Kolín.

„Divákům se zápas musel líbit, chvíli jsme byli lepší my, chvíli domácí. Perfektně nám zahrála první lajna Kaňka – Bosas – Jonáš, která byla k neudržení a střílela krásné góly po kombinacích do prázdné brány. Naopak soupeř nebyl schopen z přesilovek moc dávat góly a nás opět podržel Maláč. Mužstvo hrálo perfektně, všichni hráči zasluhují pochvalu, skákali do střel, bojovali jako lvi a jeden za druhého,“ zářil po zápase trenér Benešova Jan Vobecký.

Branky: 23. Malý (Musil, Skokan), 31. Pohl (Malý), 50. Malý (Musil), 51. Dulovec (Nedbal, Přibyl) - 16. Jonáš (J. Verbík), 27. Kouba (Vacek), 36. Kaňka (Bosas), 40. Bosas (Kaňka, Jonáš), 46. Kaňka (Bosas), 46. Starec (Kouba), 60. Jonáš (Kaňka). Rozhodčí: Doležal - Zítka, Samuel. Vyloučení: 5:9, navíc Pohl (KO) a Košatka (BEN) 5+DKU. Využití: 3:2. Diváci: 1010. Třetiny: 0:1, 2:3, 2:3.

HC Benešov: Maláč – J. Verbík, Zeman, R. Verbík, Košatka, Kouba – Bosas, Kaňka, Jonáš – Vacek, Jágr, Strnad – David, Kocman, Holánek – Drda, Starec, Burda.

Ve středu 10. listopadu hraje Benešov od 18 hodin další mistrovský zápas, kdy přivítá Kutnou Horu.

TEREZA HÖLZLOVÁ