Trutnov – HC Benešov 6:4

První třetinu ovládl domácí celek, Trutnovští lépe bruslili a byli jasně lepším mužstvem, což dokázali čtyřmi brankami, třemi mezi 4. až 10. minutou, když se trefili postupně Stehno a dvakrát Jindřich. Na hostech se asi projevila dlouhá cesta, čehož domácí do konce třetiny ještě jednou využili. V 16. minutě vybojoval Dlab puk za brankou, přihrál důraznému Jankovskému, který dostal puk počtvrté za hostující brankovou čáru. Benešov hrozil hlavně ve vlastním oslabení, ale R. Verbík ani Jágr skvělého Škrabejle nepřekonali.

Ve druhé třetině se hosté probudili a hned skórovali. Jonáš dostal krásnou přihrávkou až na druhou modrou a vymetl pravý horní růžek trutnovské svatyně. Za dvě minuty chybovali domácí na modré čáře a přečíslení dva na jednoho ve vlastním oslabení, zvládli hosté precizně, když Kaňka po přihrávce Jonáše snížil na 4:2. Maláč držel Benešovské nad vodou, když chytil loženky Jindřicha a Janeckého a Chochola v úniku netrefil branku. Poté se hrála otevřená partie se šancemi hlavně na benešovské straně, ale Jágr ani Jonáš stavem nepohnuli. V závěru třetiny udeřilo na druhé straně, když Mečiar střelou z první využil přesilovku, vzápětí ještě Chochola po buly trefil horní tyč Maláčovy svatyně.

Ve třetí třetině začal Benešov náporem, ale dlouho se nemohl prosadit. Až mezi 52. a 53. minutou skórovali Jágr a Holánek. Jenže radost hostů netrvala dlouho, když se vzápětí trefil domácí Mikolášek. V závěru Benešovu nepomohly ke snížení ani přesilovky pět na tři.

„Po tříhodinové cestě jsme nestoupili na led jako opaření, čehož domácí využili a ze čtyř akcí vstřelili čtyři góly. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, snížili jsme na 5:4, ale ihned jsme dostali hloupý gól z protiútoku. V závěru jsme se sice snažili zvrátit výsledek, ale už nám to nevyšlo,“ dodal rozmrzelý kouč Benešova Jan Vobecký.

Branky a nahrávky: 4. Stehno (Mikolášek), 6. Jindřich, 10. Jindřich (Antonín), 16. Jankovský (Dlab), 39. Mečiar (Jindřich), 53. Mikolášek (Chochola) - 21. Jonáš (Zeman), 23. Kaňka (Jonáš), 52. Jágr (Kaňka), 53. Holánek. Rozhodčí: Würtherle – Svatopluk, Rybaček. Vyloučení: 7 x 2 + Malinský 10 minut – 8 x 2. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 4:0, 1:2, 1:2.

HC Benešov: Maláč – J. Verbík, Zeman, R. Verbík, Košatka, Srdínko, Kouba – Kaňka, Jonáš, David – Jágr, Bosas, Holánek – Kocman, Vacek, Strnad – Starec.