HC Benešov – HC Chotěboř 8:4

Od začátku jasně na ledě kralovali domácí hráči. Již ve 13. vteřině udeřila první pětka Benešova, když na konci akce byl kapitán Kaňka. Poté převzal střelecké otěže třetiny Arnoldas Bosas, který mezi 6. až 17. minutou vsítil hattrick a dostal domácí do pohodového vedení 4:0.

Ve druhé třetině pokračoval tlak Benešova. Ve 24. minutě se prezentoval svým druhým gólem kapitán Kaňka. Poté domácí trochu polevili a Kesner snížil. Jenže vzápětí zaúřadovala druhá domácí lajna a Jágr po souhře R. Verbíka s Bosasem zvýšil na 6:1. V polovině hry se na ledě objevila dvojice Starec – Burda a ihned prvně jmenovaný zvýšil na 6:1. Vzápětí domácí trenér Vobecký poslal do branky Kieluse za Maláče a domácí kapitán Kaňka v 34. minutě proměnil po nahrávce J. Verbíka přesilovku pět na tři. V tu chvíli si jistě nikdo na stadionu nemyslel, že to byl poslední zásah domácích v zápase a že již góly budou střílet jen hosté. Ještě v početní výhodě Benešova ujel totiž Burián a nedal Kielusovi šanci.

Ve třetí třetině se hrála otevřená partie a domácí několik příležitostí neproměnili. Naopak hosté dvakrát díky Jánskému (po nahrávce Vence zpoza branky) a Prachařem v poslední minutě, opět po asistenci Vence, upravili na konečných 8:4.

„V první polovině hry se kluci koncentrovali a nasázeli soupeři sedm gólů. Do druhé poloviny jsme sestavu proházeli, polevili jsme, což soupeř využil ke vstřelení tří branek. V poslední třetině se kluci již asi viděli v šatně. Na druhou stranu musím, říci, že se již mužstvo těžko koncentruje za stavu 8:1. Splnili jsme povinnou výhru, i když nás třetí třetina nepotěšila,“ našel negativa na vysoké výhře trenér Benešova Jan Vobecký a dodal směrem k soupeři: „Chotěboř má nejslabší mužstvo v soutěži.“

Branky a nahrávky: 1. Kaňka (David, Zeman), 6. Bosas (J. Verbík, Holánek), 15. Bosas (R. Verbík), 17. Bosas (R. Verbík, Jágr), 24. Kaňka (J. Verbík, Jonáš), 28. Jágr (R. Verbík, Bosas), 31. Starec (Burda, Jágr), 44. Kaňka (Jágr, J. Verbík) – 28. Kesner (Babkovič), 35. Burian (Popela), 54. Jánský (Venc), 60. Prachař (Venc). Rozhodčí: Mertl – Štětina, Novák. Vyloučení: 3 x 2 – 5 x 2. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 4:0, 4:2, 0:2.

HC Benešov: Maláč (31. Kielus) – J. Verbík, Zeman, R. Verbík, Košatka, Srdínko – Kaňka, Jonáš, David – Jágr, Bosas (31. Burda), Holánek (31. Starec) – Kocman, Vacek, Strnad.