Kobra Praha – Benešov 5:3

Do zápasu vlétli hosté jako uragán a získali dvoubrankový náskok. Druhou část ale zaspali a Kobra stav otočila. V závěrečné třetině se sice hosté snažili, ale na zvrat nedosáhli, když ani útočník David neproměnil trestné střílení.

„První třetina nám vyšla, jak jsme si řekli. Kluci hráli dobře dozadu, dopředu nám to vycházelo a super zachytal brankář Kielus. Ve druhé třetině jsme se uspokojili, soupeři jsme nechali více místa a dostali jsme tři hloupé góly, když ani gólman se nekoncentroval jako v první třetině. Ve třetí části jsme nedali trestné střílení a ještě spoustu šancí,“ zhodnotil zápas trenér Benešova Jan Vobecký a dodal: „Nechytal nám první gólman Maláč a chyběli tři útočníci základní sestavy. Alespoň jsme si vyzkoušeli nové věci a z porážky neděláme žádné závěry.“

V dresu Benešova se objevila nová tvář – Rašner. „Je to mladý obránce z Jihlavy a 99 procent u nás zůstane,“ odtajnil Vobecký.

Branky: 25. a 27. Georgiev, 35. Petr, 41. Žáček, 50. Bárta – 14. Jonáš (Zeman), 17. Bosas (Zeman), 47. Jonáš (Zeman). Vyloučení: 4/6. Bez využití. Třetiny: 0:2, 3:0, 2:1.

HC Benešov: Kielus – J. Verbík, Kouba, Kocman, David, Holánek – R. Verbík, Zeman, Černý, Bosas, Jonáš – Rašner, Košatka, Strnad, Burda, Starec.

V úterý 31. srpna od 18 hodin odehrají hokejisté Benešova doma odvetu s Kobrou Praha.