Kobra Praha – HC Benešov 3:1

Od úvodu se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém domácí využívali užšího kluziště ke stálým kontaktům s hostujícími hráči, těm hra do těla moc nevoněla. Brankář Malík ale v benešovské brance v úvodní třetině udržel čisté konto a byli to hosté, kteří mohli jít do vedení, ale Dvořák v 19. minutě neproměnil trestné střílení.

Druhá část rozhodla o dělbě bodů, když domácí první pětka nasázela hostům v rozmezí 28. až 40. minuty tři branky, z toho druhou a třetí z přesilových her. Vodní Lvi kontrovali jen tyčkou J. Verbíka od modré za stavu 2:0.

Do třetí třetiny, opět jako v minulém zápase, přeházel trenér Benešova Vobecký sestavu, což přineslo jen zkorigování stavu na 3:1 J. Verbíkem. Více hosté nestačili (jen nastřelili tyč Strnadem), protože byli nedisciplinovaní a deset z dvaceti minut proseděli na trestné lavici.

„Nebyli jsme schopni se přizpůsobit důraznější hře soupeře na malém kluzišti, což našemu technickému mužstvu nesvědčilo. Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdybychom proměnili na konci první třetiny trestné střílení. Ve druhé třetině jsme vyrobili chyby, které domácí potrestali. Do třetí třetiny jsme opět přeházeli sestavu, ale byli jsme nedisciplinovaní a hráli šest minut v kuse v oslabení. Sice jsme snížili, ale domácí si výhru pohlídali. S jedním gólem se nedá venku vyhrát,“ zlobil se po zápase trenér Benešova Jan Vobecký.

Branky: 28. Novák (Bárta), 30. Bárta (Slanina, Žáček), 40. Bárta (Lang, Žáček) – 43. J. Verbík (Strnad, Suchánek). Rozhodčí: Cmundr – Chochola. Komárek. Vyloučení: 6 x 2 – 10 x 2. Využití: 2:0. Diváci: 150. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1.

HC Benešov: Malík – J. Verbík, Zeman, Bosas, Kaňka, Holánek - Procházka, Pešek, Hertl, Dvořák, Jonáš - Bílek, Vejvoda, Drda, Suchánek, Strnad.