Kobra Praha - Benešov 6:7 pp

V úvodu si hosté zvykali na užší kluziště a domácí se dostali do dvoubrankového vedení, když se v 8. minutě trefil z protiútoku Holým a v 16. minutě přidal druhou trefu Georgiev. Jenže hosté v závěru třetiny vyrovnali Dvořákem. Nejprve si v přesilovce pět na tři srazil jeho nahození obránce do sítě a osmnáct vteřin před první sirénou vyrovnal po samostatné akci.

Na začátku druhé třetiny Nestrašil po dorážce otočil skóre na stranu Benešova, jenže domácí kontrovali v 35. minutě Parysem. Vzápětí ale Holánek připravil palebnou pozici pro kapitána Kaňku, a ten propálil brankáře - 3:4.

Úvod třetí části hosté zaspali, po třiadvaceti vteřinách domácí srovnali krok a na začátku 47. minuty otočili stav na svoji stranu. Jenže Nestrašil využil přesilovku a srovnal na 5:5. Závěr zápasu byl hektický. Osmačtyřicet vteřin před koncem dostal Jágr hosty do vedení a zdálo se, že vsítil vítězný gól, ale domácí sedm vteřin před koncem z protiútoku vyrovnali Žáčkem.

Nastavení mělo jepičí život. Obránce Benešova Zeman si vzal puk ve vlastním pásmu, projel s ním až do domácí třetiny a dělovkou rozhodl, že dva body poputují do Benešova.

"Zápas jsme začali nesměle, protože nám dělo problémy úzké kluziště. Než si na to hráči zvykli, tak jsme dostali dva góly. Pak jsme začali soupeře přehrávat, skóre otočili, ale domácí vyrovnali a stav byl jako na houpačce. Byli jsme sice hokejovějším týmem, ale domácí využívali menšího hřiště a góly nám do branky dotlačili. Je jen škoda, že jsme neudrželi vedení v základní hrací době a inkasovali sedm vteřin před koncem zbytečný gól. Klobouk dolů před skoro nejstarším hráčem mužstva Zemanem, který se to nebál vzít v prodloužení na sebe, projel kluzištěm a rozhodl. Potřebujeme ještě zkvalitnit hru vzadu a máme radost, že se pomalu rozehrávají noví beci, kterým chybí zkušenosti," zhodnotil zápas vedoucí mužstva Benešova Petr Vycpálek.

Branky: 8. Holý (Parys), 16. Georgiev, 35. Parys (Bárta, Holý), 41. Holý (Lang), 47. Regner (Holý), 60. Žáček (Holý, Horák) - 18. Dvořák (Kaňka, Jágr), 20. Dvořák (R. Verbík, Jágr), 26. Nestrašil (Dvořák), 38. Kaňka (Holánek, Zeman), 50. Nestrašil (J. Verbík), 60. Jágr (Dvořák), 61. Zeman (Holánek, J. Verbík). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 4 / 3. Využití: 2 / 2. Diváci: 70. Třetiny: 2:2, 1:2, 3:2 - 0:1.

HC Benešov: Kielus - J. Verbík, Zeman, Bosas, Holánek, Kaňka - R. Verbík, Vejvoda, Jágr, Dvořák, Nestrašil - Beránek, Bílek, Drda, Jaeger, Kocman.