NED Nymburk – HC Benešov 3:4 p.p


Hosté začali zápas výborně. Ve 24 vteřině chyboval domácí Kaulfus a kapitán Kaňka otevřel skóre zápasu. Domácím se podařilo vyrovnat v 16. minutě, kdy Slaba v přesilovce dotlačil puk za Malíkova záda. Tentýž hráč pak poslal domácí do vedení, když se opět v přesilovce trefil bombou od modré přesně k tyči. Krátce na to ovšem Kounovský po zmatcích před Jágrovou brankou vyrovnal. Po vyrovnávacím gólu se dostali hosté do tlaku, který zastavilo až vyloučení Vacka. V přesilovce měl velikou šanci Turinský, ovšem neproměnil. Stejný hráč pak fauloval a Nymburk se musel bránit v oslabení. Oslabení ovšem sehráli domácí výborně. Krejčík využil zaváhání brankáře Malíka při rozehrávce, obral jej o puk a střelou do prázdné brány poslal Nymburk podruhé do vedení.


Hostům se ale podařilo vyrovnat i podruhé, když J. Verbík zakončil spolupráci s Kaňkou. Oba týmy chtěly rozhodnout v základní hrací době, a tak se hrál výborný hokej s šancemi na obou stranách. V těch největší se ocitli domácí Vondrlík a hostující Moravec, ani jeden ovšem nebyl úspěšný. Na řadu tedy přišlo desetiminutové prodloužení. V něm měli domácí stálou převahu a Malík likvidoval jednu střelu za za druhou. Minutu a půl před koncem prodloužení se však hosté dostali do obranného pásma Nymburka, Kaňka napřáhl od modré a bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.


„Všechno bylo v zápase proti nám, ale nakonec konec dobrý, všechno dobré,“ zářil po postupovém zápase trenér Benešova Josef Kaisr a zhodnotil zápas: „Dvě třetiny byly podobné jako u nás. Měli jsme hrozně šancí, ale málo je proměňovali. Sice jsme vstřelili gól ve dvacáté vteřině, ale poté jsme se trápili a nemohli dát gól. Soupeř vyrovnal z přesilovce, kdy se puk několikrát odrazil a doskákal do brány. Druhý gól jsme dostali opět v přesilovce, kdy hráč ujel po křídle a trefil se od tyče do branky. Třetí branku si dal Malík sám, když jsme hráli přesilovku, tak vyhozený puk dojel u mantinelu a nahrál ho přímo soupeři a ten puk poslal do prázdné brány. Nakonec se všechno ale obrátilo k nám. Velké plus bylo, že se naše první lajna dostala opět do pohody a Kaňka zařídil všechny góly, dva dal a na jeden nahrál. Jinak musím mužstvo pochválit za bojovnost a Malík nás kromě chyby při třetím gólu jinak podržel. Hlavně v prodloužení, kdy nás domácí zmáčkli. Při rozhodujícím gólu nám přálo štěstí, když střela prošla snad přes šest hráčů a brankáři mezi nohama.“


Branky: 16. Slaba (Kaulfus), 27. Slaba, 19. Krejčík – 1. Kaňka (Kocman), 32. Kounovský (Kaňka), 48. J. Verbík (Kaňka), 69. Kaňka (J. Verbík). Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 300. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 - 0:1.
HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kocman, Kaňka, Kounovský – Pešek, Zeman, Novák, Holánek, R. Jágr – Košatka, R. Verbík, Peťovský, Vacek, Moravec.