HC VHS Benešov – IHC Písek 5:4 s. n.

Na benešovském stadionu se hrál rychlý hokej se šancemi na obou stranách. V první třetině byli úspěšnější domácí po dvou brankách Kaňky a prvním gólem Nováka v dresu Vodních Lvů. Hosté se prosadili z dvojnásobné přesilovky Bláhou. Druhou část opanoval Písek, vytvořil si několik příležitostí a za Malíkova záda se trefil po odraženém puku Novotný a Bláha z přesilovky. Ve třetí třetině šli domácí z dvojnásobné přesilovky do vedení Kounovským. Jenže v závěru zápasu pozapomněli Benešovští na Kicu, který vyjel z trestné lavice a vyrovnal. V prodloužení podržel domácí Malík a samostatné nájezdy rozhodl Jágr, když před ním devět střelců neuspělo.

„Zápas se divákům musel líbit. Nám se opět povedla první třetina, jen škoda, že jsme nedali více gólů. Ve druhé třetině nám opět pokulhávala obranná činnost a soupeř nás potrestal. Třetí třetina se již jen dohrávala, dostali jsme se v přesilovce do vedení a jen škoda, že jsme při vlastní přesilovce zapomněli na hráče vyjíždějícího z trestné lavice. Alespoň, že jsme vyhráli poprvé nájezdy,“ potěšilo trenéra Benešova Josefa Kaisra, který ještě neznal jméno soupeře, s kterým budou hrát v úterý 17. března doma první kolo play off.

Branky: 4. Novák (Jágr, Holánek), 5. Kaňka (J. Verbík), 15. Kaňka (J. Verbík, Macek), 46. Kounovský (J. Verbík), rozhodující nájezd Jágr – 8. Bláha (P. Procházka, Hovora), 23. Novotný (Mošovský, Vondřich), 32. Bláha (Hovora, P. Procházka), 57. Kica (Svoboda). Rozhodčí: Würtherle. Vyloučení: 7x 2 – 9 x 2 + Mazanec 10 minut. Využití: 2:2. Diváci: 250. Třetiny: 3:1, 0:2, 1:1 – 0:0, 1:0.

HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kounovský, Kaňka, Kocman – Zeman, Pešek, Holánek, Jágr, Novák – R. Verbík, Košatka, Peťovský, Vacek, Moravec.