HC Řisuty – HC Benešov 6:5 s. n.


Benešovští měli famózní první třetinu, když z přesilovky Jágrem, ve hře pět proti pěti Zemanem a R. Verbíkem opět v přesilové hře šli do tříbrankového vedení. Domácí ale nesložili zbraně a v úvodu druhé části dvěma slepenými góly Sedláčka a Lapáčka se dostali hostům na dostřel. V závěru třetiny dokonce Hegenbart srovnal. Na začátku třetí části se opět karty obrátily na benešovskou stranu, kdy Macek v přesilovce po přihrávce Kaňky a Vacek po asistenci Strnada získali dvoubrankové vedení. To ale nevydrželo, když vzápětí Hlusička a v 57. minutě vyrovnal Suchý. V prodloužení gól nepadl, a tak musely rozhodnout nájezdy. Ze šesti se jen v první sérii trefil řisutský Kos (hosté Kaňka, Macek, Zeman nedali), a proto dva body putovali k domácím.


„První třetina nám nevyšla herně, ale zato výsledkově a podržel nás brankář Babka. Utkání vypadalo, že bude bez problémů. Jenže jsme nezvládli začátek druhé třetiny, první a třetí střídání jsme dostali dva góly. Znervózněli jsme a domácí vyrovnali. Úvod třetí části nám opět vyšel a odskočili jsme dvěma brankami. Jenže domácí po našich chybách vyrovnali. V nájezdech je to už o štěstí. Je to škoda, ale čtyři góly jsme soupeři darovali, když jsme měli puk v obranné třetině pod kontrolou,“ řekl po zápase trenér Benešova Josef Kaisr a vypozoroval: „Kluci jsou již unavení, projev mužstva je upracovaný a je všechno pomalé. Čtvrté místo máme již jasné a naším hlavním úkolem před play off je vyhnat únavu hráčům, jak z hlavy, tak z těla.“


Branky: 21. Sedláček, 22. Lapáček (Kos, Hubička), 36. Hegenbart (Kos), 44. Hlusička, 57. Suchý (Bezouška), rozhodující nájezd Kos – 2. Jágr (R. Verbík), 15. Zeman (R. Verbík), 18. R. Verbík, 41. Macek (Kaňka), 42. Vacek (Strnad). Třetiny: 0:3, 3:0, 2:2 – 0:0 – 1:0.

HC VHS Benešov: Babka – Macek, J. Verbík, Kounovský, Kaňka, Kocman – Zeman, R. Verbík, Novák, Jágr, Holánek – Pešek, Košatka, Jaeger (21. Strnad), Vacek, Moravec.