Lední hokejisté VHS HC Vodní lvi Benešov otevřou v domácím prostředí v sobotu od 17 hodin s NED Hockey Nymburk druholigové brány. „Před začátkem sezony došlo ke spojení SKLH a HC Benešov ve všech kategoriích, a tak je v Benešově již jeden sportovní hokejový klub HC. Hlavním sponzorem oddílu je Vodohospodářská společnost (VHS). Navíc jsme již natrvalo odkoupili pro Benešov práva na druhou ligu od Hvězdy Praha,“ řekl k největším událostem léta v benešovském hokeji prezident klubu VHS HC Benešov Antonín Stibůrek.V názvu a logu klubu se objevil Vodní lev. Proč?

Žijeme z vody, protože hlavním sponzorem je Vodohospodářská společnost. Vodní lvi žili údajně v roce 1938 nebo 1945. Měl žluté oko, které se ke žlutomodré barvě klubu HC hodí a dlouhé šavlovité zuby. Takže budeme ostří jako lvi, aby se nás soupeři báli.

 


Jak se změnilo vedení ve druholigovém klubu?

Zůstávám prezidentem klubu, Honza Vobecký mladší manažerem a Petr Vycpálek vedoucím mužstva. Trenéra máme v současné době jen Michala Břízu. Celou velkolepou přípravu od května vedlo duo Horáček – Bříza. Bohužel pan Horáček se s námi rozloučil, protože dostal lepší angažmá v zahraničí, což nás dost zaskočilo. Byl to dobrý, uznávaný teoretik a Bříza má zase autoritu, takže k sobě dobře pasovali. Nevím, jestli budeme k Břízovi shánět asistenta, zatím mu bude pomáhat zkušený obránce Macek.

 


Proč úspěšný tandem Slížek – Hlaváček odešel, když v první druholigové sezoně udělal play–off?

Ladislav Slížek odešel, protože dostal funkci hlavního trenéra mládeže ve Slavii Praha, což musí dělat na plný úvazek. Karel Hlaváček skončil kvůli rodinným problémům.

 


Jak se změnil loňský kádr?

Základ je stejný. Asi osm hráčů je z Hvězdy Praha, kteří jsou již převedeni do Benešova. Z domácích jsou to brankáři Babka, Hofinger a hráči Seidl, Holšán, Jaeger, Fedoročko a dva přípravné zápasy sehrál Dvořák. Novými příchody jsou obránce Čapek z Milevska, nymburský útočník Jagr a zkoušíme dorostence z Hvězdy Praha.

 


Na tréninku se objevil také mistr světa Tomáš Kucharčík ze Znojma?

Znojmo souhlasí s tím, že u nás začne Kucharčík hrát. Jak dlouho, to záleží na jeho nabídce ze zahraničí. Proti Nymburku by měl nastoupit. V přípravě hrál s Holšánem a Jagrem v útoku, a to byla paráda.

 


Vloni jste hráli skupinu západ, letos hrajete střed. Myslíte, že bude těžší?

Asi ano. V západní skupině byla silná šestka, přesto jsme každého alespoň jednou porazili. Ostatní mužstva, hlavně ta co nehrála play–off, byla slabší. Favority skupiny střed budou Chrudim a Benátky. Někdo říká, že i Jindřichův Hradec a Písek, ale tomu nevěřím.

 


Máte mladý kádr, myslíte, že sezonu, ve které se již sestupuje, unesou psychicky?

Věřím, že ano. Kluci jsou již zkušenější a ten rok, co odehráli, pro ně byl školou a budou nastupovat jako ostřílení kozáci. Dávám přednost mladým hráčům před harcovníky, protože když je kluk nabruslený, tak otráví život na ledě sebelepšímu hokejistovi.

 


Začínáte v sobotu od 17 hodin s Nymburkem.

Zápasy budeme hrát v letošní sezoně v sobotu ne v neděli jako vloni. Někdy hrajeme i ve středu od 18 hodin, ale není to tak často, jako v loňské sezoně.

 


Jak jste nažhaveni na sezonu?

Příprava byla od května vynikající. Vyhráli jsme sedm přípravných zápasů, dvakrát nad Jindřichovým Hradcem, dvakrát nad Táborem a jednou nad Pískem, vesměs hrají druhou ligu, dvakrát jsme porazili Velké Popovice. Musíme ukázat, že výsledky nebyly náhodné.

 


Jaký máte cíl do sezony?

Chceme dokázat, že loňská dobrá sezona nebyla náhodná. Našim cílem je uhrát play–off, ostatní bude nad plán.