HC Benešov – Žďár nad Sázavou 4:3

Do zápasu vstoupil Benešov jako uragán. Kapitán Kaňka, který laboruje se zánětem v rameni, nastoupil se sebezapřením a již ve 20 vteřině skóroval. V 7. minutě naservíroval puk L. Holánek Davidovi, a ten zvýšil na 2:0. Domácí vedení ukolébalo a nový brankář Rückl se měl co ohánět, chytil nájezd i trestné střílení. Přesto ve 13. minutě Vítek snížil na 2:1.

Po bezbrankové druhé třetině vsítili Kouba z přesilovky a Jágr po nabídce Kaňky na 4:1 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže domácí opět polevili, hosté snížili Kunstmüllerem a Jíchou, ale vyrovnat jim Vodní Lvi nedovolili.

„Zápas jsme měli rozehraný dobře, což nás ukolébalo, přestali jsme bruslit a soupeř po našich chybách skóroval. Žďár naštěstí nepředváděl bůhví jakou kvalitu, takže jsme měli, kromě zbytečně zdramatizovaného závěru, zápas pod kontrolou,“ dodal k utkání vedoucí Benešova Petr Vycpálek a pochválil brankáře Zdeňka Rückla, který poprvé chytal za Benešov: „Je to brankář Plzně, ale naposledy chytal v Nymburku. V zápase ze Žďárem podal velmi dobrý výkon, chytil i trestné střílení a poradil si i s nebezpečnými střelami.“

Vedoucí mužstva také odtajnil změny v kádru: „Litevci Kielus a Bosas se vrátili domů a hostování ukončil Kocman.

Branky a nahrávky: 1. Kaňka (Jágr, Zeman), 7. David (L. Holánek, Vacek), 42. Kouba (Kaňka, L. Holánek), 47. Jágr (Kaňka, Jonáš) - 13. Vítek (Smejkal, Kotlík), 49. Kunstmüller (Pleva, Bukáček), 57. Jícha (Koželuh). Rozhodčí: Würtherle – Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 4 x 2 + Zeman 10 minut, 5 + 20 minut do konce – 5 x 2 + Štěpánek 5 + 20 do konce. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 120. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:2.

HC Benešov: Rückl – Srdínko, Zeman, Kaňka, Jonáš, Jágr – R. Verbík, Košatka, Vacek, L. Holánek, David – Kouřil, Kouba, Strnad, Starec, Drda – Burda.

Ve středu nastoupí Benešov od 18 hodin v Nymburku.