Do sezony jste vstupovali bez hlavního sponzora VHS, horko těžko jste sháněli peníze na provoz a dlouho jste měli pokryt jen tři čtvrtě rozpočtu. Jak se vám podařilo do konce sezony kasu naplnit?

Podařilo se nám ke konci roku sehnat asi pět sponzorů, kteří nám dali mezi padesáti až sto tisíci a pomohli sezonu dohrát a doplatit. Chtěl bych poděkoval řediteli MSZ Benešov Pavlu Khekovi, který je velkým fandou hokeje a vždy se nám snažil vyjít vstříc a samozřejmě sponzorům, bez kterých bysme sezonu nedohráli.

Před začátkem nového ročníku odešli z mužstva zkušení hráči Macek a Kounovský. Tým okolo kapitána Michal Kaňky doplnili mladí hráči, kteří nastupovali převážně ve třetí pětce. Věřil jste, že by mužstvo mohlo zopakovat loňské třetí místo?

Na začátku jsme nevěděli jestli sezonu dohrajeme, protože jsme ještě neměli některé věci uhrazeny a doplaceny. Přesto zůstal kádr kvalitní a neměl jsem strach, že by mužstvo mělo mít sestupové problémy. Sice nám odešli hráči (během sezony i tahoun Jágr), ale jiní zase hlavně o Vánocích přišli a čtvrt sezony nám hodně pomohl zkušený Tomáš Kucharčík. V mužstvu se vystřídalo 25 hráčů, což je dost, přesto jsme si kvalitu udrželi.

Od začátku jste se usadili v horních patrech tabulky a během sezony na vás nepřišla větší krize. Čemu to přičítáte?

Menší krize na nás padla jen po Vánocích, jinak jsme byli nejhůře třetí. Kádr okolo kapitána Michala Kaňky šlapal, ve většině zápasů jsme měli také štěstí a vyhrávali zápasy o branku. Štěstí se k nám otočilo zády až v závěru základní části. Hlavně mladí hráči byli moc nahoře, mysleli, že se nemůže nic stát a také kvůli nezkušenosti jsme prohráli vyhrané zápasy.

V závěru základní části odešli překvapivě obránci Zeman s Peškem?

Oba skončili z osobních a pracovních.

Také narychlo skončil útočník Pavel Dvořák, který se posléze vrátil do mužstva v play off. Proč?

Odešel z osobních důvodů. Pak si to rozmyslel a vrátil se zpátky do zápasů play off.

Konec základní části se vám nevydařil, ale do play off jste vstoupili výborně, i když jsme měli málo obránců a ve dvou zápasech musel vzadu vypomáhat útočník Kocman. Přesto jste přešli ve čtvrtfinále přes Kobru Praha. To vás muselo potěšit?

Po skončení Dvořáka se paradoxně vytvořila super lajna Kaňka – Jonáš – Bossas, která dala většinu branek. S Kobrou jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého, protože má snad nejmenší hřiště v České republice, takže se u nich hraje špatně. Doma jsme vyhrávali rozdílem třídy 6:1 a 4:1, ale u nich to byly těžké zápasy plné osobních soubojů. Byla to plácaná, hokej šel stranou. Sice jsme upravili tréninky, zmenšili hřiště, ale moc to nepomohlo. První zápas jsme tam prohráli, ve druhém jsme dostali ve vyrovnaném zápase za stavu 2:2 dva slepené góly, ale v závěru jsme měli štěstí a dvěma také slepenými góly srovnali a v prodloužení rozhodli.

Před semifinále s Jindřichovým Hradcem nastal problém. Měl se již rozpouštět led a vy jste jednali, zda-li byste neodehráli zápasy v Sedlčanech. Je to pravda?

Je to tak. O Vánocích přišla zpráva, že se okolo 15. března bude rozpouštět led. Do Sedlčan jsme se jeli vedoucím týmu Petrem Vycpálkem podívat a předběžně se dohodli se správcem stadionu o zapůjčení ledu. To nakonec naštěstí padlo, protože ředitel MSZ Benešov Pavel Khek vytvořil iniciativu, aby led zůstal až do konce.

Co jste proto museli udělat?

Podali jsme žádost na radu města, aby to přehodnotila a schválila provoz minimálně do konec března, což nakonec odsouhlasila. Nevím, jak by to bylo, pokud bysme postoupili do finále, ale asi by nám město, které nám letos hodně pomohlo, rozpouštění ledu pozdrželo. Je to náš největší sponzor, který nám pronajímá ledovou plochu zdarma.

V semifinále jste potrápili Jindřichův Hradec, přestože jste prohráli ve všech třech zápasech. Co bylo jazýčkem na vahách, že jste do finále nepostoupili?

Zápasy byly vyrovnané a rozhodli je brankáři. Hradec měl zkušeného Kubeše, který nás ve dvou zápasech, hlavně v prvních třetinách, vychytal a místo abychom vedli 5:1, byl stav nerozhodný. Kluci nehráli špatně, dřeli, ale závěru nám docházely síly. Hrálo se obden, rehabilitace byla u nás nulová, navíc jsme závěry zápasů dohrávali na dvě pětky. Soupeř, který se před play off posílil o pět hráčů, hrál na čtyři pětky a sil měl víc.

Koho byste chtěl z mužstva vyzdvihnout?

Celému týmu bych chtěl za celou sezonu poděkovat a to co jsme předvedli, nikdo nečekal. Největší díl má na umístění kapitán Michal Kaňka, druhým nejlepším v kanadském bodování byl Pavel Dvořák. Útočník David Jonáš přišel během sezony a stal se z něj špičkový hráč, který v závěru základní části, když se nedařilo Kaňkovi, oživil mužstvo, střílel góly a byl nejlepší v kanadském bodování. Velmi dobře hrál devatenáctiletý Bossas, který dal Písku čtyři góly za jeden zápas. Je to hokejista do budoucnosti a hraje na mistrovství světa ve skupině B za Litvu. Má u nás kontrakt, ale uvidíme, jestli o něj nebude zájem ve vyšších soutěžích. Obránci Verbíci drželi obranu, v závěru sezony nám pomohl návrat Vacka a útočník Kocman pohrál velmi dobře, ve dvou zápasech play off hrál dokonce obránce.

Většinu sezony odchytal Ondřej Malík. Byl jste s ním spokojený?

V celé sezoně jsme měli smůlu na brankáře, protože Ondra Malík nechytal v takové pohodě jako loni, kde mužstvo více podržel. Pokud bychom měli lepšího gólmana, mohli jsme pomýšlet výše. Jiného a zkušenějšího jsme nesháněli, protože nebyly peníze.

A co mladý Litevec Kielus, který se ale v brance dospělých moc neohřál?

Ten nás zklamal, protože jsme čekali, že po loňském zahřívacím roce, bude letos krýt Malíkovi záda. Na druhou stranu ho musím pochválit, že odchytal celou sezonu v juniorské lize, kde by jediným naším gólmanem. Musel zvládnout zápasy v pátek i v neděli, protože Holánek byl na operaci křížových vazů v koleni a Král ukončil činnost a šel chytat do Vlašimi. Junioři nakonec skončili na slušném sedmém místě, na čemž má Kielus velkou zásluhu.

Nakonec jste museli sehnat s Mladé Boleslavi Hrubého, který přišel do mužstva o Vánocích.

Nechytal špatně, ale je to mladý kluk, který s dospělým hokejem nemá moc zkušeností. U nás mu skončilo hostování a vrátil se zpět do Mladé Boleslavi.

Bude tedy Vaším hlavním cílem před novou sezonou sehnat kvalitního brankáře?

To je náš prvotní cíl. Chceme získat kvalitního, zkušeného gólmana z vyšších soutěží, který by nás v zápasech play off podržel. Mezi Vánocemi byl u nás na dva dny bývalý brankář Benešova Láníček, který by splňoval tyto kritéria, ale odešel poté na Slovensko.

V obraně jste po odchodu Macka měli, kromě Zemana, jen mladé hráče. Byl jste s nimi spokojený?

Verbíci již byli vyhraní a podávali kvalitní výkony, Bílek s Vejvodou získávali zkušenosti a ke konci sezony již nehráli nejhůř. V závěru jsme vzali i zkušeného Radka Procházku a na pár zápasů přišel Petr Pešek, který však z pracovních důvodů musel zase odejít.

Celou sezonu dostávali šanci ve třetí pětce mladí hráči, a jejich výkony byli poměrně dobré. To musí být pro vás plus do dalších sezon?

Určitě. Máme v dospělých obehraných osm, devět juniorů, což je velké pozitivum do další sezony.

Již víte, kdo v Benešově skončí?

Nato je brzo a vše se řeší. Hráči na hostování Hrubý, Jonáš a Suchánek se vrací do svých oddílů. Zájem máme určitě o Jonáše, ale ten chce zkusit něco v cizině nebo vyšší soutěž. Pokud nic nesežene, tak slíbil, že by v Benešově pokračoval.

Kdy mužstvo naskočí do letní přípravy?

Poslední týden v dubnu začíná letní příprava v Praze, kde budeme třikrát týdně v kvalitní tělocvičně. Žádné dlouhé prázdniny tedy nemáme.

Jak bude příprava vypadat?

Mělo by se sejít asi třicet hráčů, kteří by měli pokračovat i od 3. srpna na ledě, kde se rozdělí hráči na dvě mužstva. Asi dvacet dní budou trénovat a hrát přípravné zápasy odděleně. Každý tým sehraje čtyři přípravné zápasy zvlášť a dvě proti sobě. Posledních čtrnáct dní přípravy se vybere dvacet klidí, kteří zůstanou v Benešově na druhou ligu.

Jaké nové tváře se v Benešově objeví?

Bude to spousta nových, spíše mladých hráčů, ale budou i zajímavá jména, která již mají něco odehráno. Jména zatím neprozradím, protože je přestupní období a někdo by nám je mohl vyfouknout.

Připravujete něco nového ohledně stadionu?

Chceme udělat přestavbu kabiny a zabudovat do ní saunu a vířivku, aby měli kluci lepší podmínky po rehabilitační stránce. Mělo by se i zkvalitnit občerstvení a restauraci, nové bufety pro fanoušky a během měsíce bysme měli mít oficiální stránky klubu na internetu.

To stojí hodně peněz. Máte pokrytou novou sezonu?

Ještě proběhnou jednání, ale nová sezona je pokrytá. K dnešnímu dni nemáme dluhy u žádných subjektů a máme vše zaplaceno.

Zůstanete na trenérském i manažerském postu?

Určitě zůstanu manažerem. Jako trenér začnu trénovat v letní přípravě a poté se uvidí. Kvalitní trenér s béčkovou licencí stojí dvěstě tisíc za sezonu. Celou sezonu jsme dělali s asistentem Ivanem Bartůškem a vedoucím Petrem Vycpálkem zadarmo, nikdo nedostal ani korunu, takže se přes léto rozhodneme, jestli přijde nový trenér nebo zůstane vše při starém.