FOTO, VIDEO: Vodní Lvi si povzdechli: Ach ty nájezdy

Benešov - Druhé semifinálové utkání play off druhé ligy západ dospělo ve výborné atmosféře, až do nájezdů, které jsou ale noční můrou Vodních Lvů Benešov. Pravidlo letošní sezony se opět potvrdilo a po gólu Hájka se radovalo podruhé v sérii HC ZVVZ Milevsko, které má dva mečboly a ve středu může rozhodnout

6.4.2009 3

HC VHS Benešov - HC ZVVZ Milevsko 3:4 sn.Foto: Deník / Pavel Šimáček

HC VHS Benešov – Milevsko 3:4 s.n.

Druhé utkání se dalo nazvat soubojem domácího kapitána Michala Kaňky a hostujícího Petra Šulčíka. Oba se starali o posouvání stavů a v prodloužení mohli rozhodnout.

V první třetině vládli hosté, kteří od začátku vlétli na led jako uragán a tím domácí překvapili. Malík dlouho odolával střelám Polodny, Hamerle, Fořtovi a Kořínkovi. A tak Milevsko předvedlo fintu alá Pardubice před třemi lety, když hráč při střídaní ve hře naskočí na led u útočného pásma soupeře, domácí fintu zbaštili i s navijákem a Šulčík si dvakrát s Malíkem poradil.

Druhá třetina se stala opakem první. Domácí mezi 23. – 24. minutou smazali náskok soupeře z přesilovky důrazným Kocmanem a po krásné individuální akci Kaňka v oslabení. V polovině zápasu Kaňka v přesilovce čtyři na tři překlopil stav na stranu Benešova, když předtím chytil Malík v oslabení nájezd Hamerle. V závěru třetiny podržel Malík domácí hlavně v oslabení a při šancích Hamerle, Hájka a Špergera, na druhé straně čaroval Svoboda dvakrát proti Jágrovi.

Ve třetí třetině si Vodní Lvi hlídali vedení, které však neudrželi, když všudybyl Šulčík naservíroval puk zpoza brány a Fořt poslal zápas do prodloužení.

V nastavení zápas gradoval. Mužstva podporována oběma kotly měla několik šancí rozhodnout, ale milevský Matouš trefil s tečí horní tyč, Šulčíka dvakrát vychytal Malík a jednou Zeman zachránil puk na brankové čáře po střele Špergera, na druhé straně neuspěl při sóle Kaňka.

A tak se dostal zápas do nájezdů, a ty Benešovu nejdou. Trenér Kaisr poslal obránce bratry Verbíky a Kaňku, kteří nedali, u hostů netrefil síť Šulčík, Procházka, ale Hájek již rozjásal milevské fanoušky.

„Je škoda, že jsme dobře rozehraný zápas nedotáhli do vítězného konce a hloupou chybou jsme nechali soupeře vyrovnat,“ smutnil kouč Benešova Josef Kaisr a zhodnotil zápas: „V první třetině na nás překvapivě hosté vletěli, přebruslovali nás a jen díky Malíkovi jsme dostali jen dva góly. Ve druhé třetině nám pomohly k obrácení stavu přesilovky a oslabení. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale stav jsme neudrželi. V prodloužení měly oba týmy šance a nájezdy nám nejdou. Uvidíme ve středu jestli dokážeme vstát z mrtvých a vrátit se ještě do Benešova.“

Branky:
23. Kocman, 24. Kaňka (R. Verbík), 31. Kaňka (J. Verbík) – 10. Šulčík (Schmied), 13. Šulčík (Procházka, Müller), 49. Fořt (Šulčík), rozhodující nájezd Hájek. Rozhodčí: Smítka – Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 8 x 2 – 7 x 2 + Schmied 10 minut. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 600. Třetiny: 0:2, 3:0, 0:1 – 0:0 – 0:1.

HC VHS Benešov:
Malík – Macek, J. Verbík, Kocman, Kaňka, Kounovský – Pešek, Zeman, Novák, Holánek, Jágr – Košatka, R. Verbík, Peťovský, Vacek, Moravec.

Třetí utkání semifinále play off se odehraje ve středu 8. dubna v Táboře, kde Milevsko přivítá od 18 hodin Benešov.

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 3

Nemoc. Ilustrační foto.

Kašle a rýmy s teplotami přibývá, chřipka však zatím neútočí

Tvoření z drátků doplňovalo aktuální výstavu ve vlašimském Muzeu Podblanicka.
33

Drátenické řemeslo si vyzkoušeli malí i velcí ve vlašimském zámku

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Proklikejte si, kolik zaplatíte za dvě deci svařeného vína či punče na vánočních trzích na náměstích českých, moravských a slezských měst.

Senioři se znovu potkali s dětmi

Benešov – Příležitost setkání se známými, konverzace i tvůrčí práce zaměřené na období Vánoc, využili v pátek 15. prosince včera ti dříve narození.

Dokonalá svatba byla dokonalá. Přijďte se přesvědčit

Vlašim - Skvělý divadelní zážitek připravili divákům vlašimští ochotníci Vznešený divoch, kteří pod vedením režisérky Andrey Smékalové nastudovali bláznivou situační komedii Dokonalá svatba britského dramatika Roberta Hawdona. Hra měla premiéru 7. prosince v kulturním domě Blaník ve Vlašimi.