HC Benešov – Kobra Praha 6:2

Již v první třetině rozhodl Benešov o výhře třemi góly. Skóre otevřel v 7. minutě v přesilovce backhendovou střelou Vacek. Další šance Kounovského (přestřelil prázdnou branku), Kaňky (semaforem ho vychytal gólman) a dělovka Macka zůstaly nevyužity. Tlak domácí korunovali v 16. minutě. Nejprve krásnou souhru Moravce a R. Verbíka zakončil do prázdné branky Peťovský. Po patnácti vteřinách vypálil Kounovský od modré ránu jako z kanónu, která málem protrhla síť. V závěru třetiny ještě dvakrát osamocený Kocman netrefil branku. Hosté jen sporadicky ohrožovali Malíka, ale ten byl vždy na místě.
Do druhé třetiny vstoupili Vodní Lvi vlažně a Kobra je dvakrát uštknula. Nejprve vyhozený puk z vlastního pásma dojel Bárta (brankář Malík „zachrápal“) a se štěstím ho dostal do sítě. O chvíli později hosté z přesilovky pět na tři snížili Parisem na 3:2. Domácí se ale vzpamatovali a při hře čtyř proti čtyřem ujeli obránci a Košatkovu přihrávku zužitkoval R. Verbík. Klid do benešovských řad dal těsně před koncem třetiny Kounovský, který využil přesilovku.
Závěrečná třetina se již dohrávala jen z povinnosti a definitivní účet zápasu uzavřel v 59. minutě Jágr po spolupráci mladíků Fraňa a I. Nováka, kteří nastoupili do poslední části.

„Utkání moc krásy nepřineslo a soupeř nebyl moc nebezpečný. První třetina byla až na začátek z naší strany dobrá a mohli jsme dát více, jak tři góly. Jenže jsme se uspokojili a na začátku druhé třetiny jsme dostali hloupý gól, když se nám puk dokutálel do branky. Navíc jsme začali faulovat, přestali jsme bruslit, z čehož vyplynuly fauly, hráli jsme dvakrát ve třech a dostali druhý gól. Pak jsme znervózněli a těžko se vraceli do zápasu. Pomohl nám čtvrtý gól a potom jsme už zápas kontrolovali. Teď hrajeme dvě utkání venku, proti posíleným mužstvům, tak snad podáme lepší výkon,“ věří trenér Benešova Josef Kaisr.
Do třetí třetiny naskočili místo Vacka a Dvořáka mladíci Fraňo a I. Novák. „Chtěli jsme dát příležitost mladíkům. Navíc to druhé lajně nešlo, hráli moc profesorsky, k ničemu se v podstatě, kromě gólu v přesilovce, nedostali a byli stále pod tlakem,“ vysvětlil Kaisr, proč vyměnil útočníky a s potěšením dodal: „Brankář Malík nakonec na univerziádu do Číny neodjede, nepřišla mu pozvánka.“

Branky: 7. Vacek (Dvořák), 16. Peťovský (R. Verbík, Moravec), 16. Kounovský (Macek), 28. R. Verbík (Košatka), 39. Kounovský (Macek, J. Verbík), 59. Jágr (Fraňo, I. Novák) – 21. Bárta (Žáček, Balík), 26. Paris (Bárta, Žáček). Rozhodčí: Vojtěchovský – Andrejsek, Podracký. Vyloučení: 9 x 2 – 9 x 2 + Georgiev a Nykl 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 380. Třetiny: 3:0, 2:2, 1:0.

HC VHS Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Kounovský, Kaňka, Kocman – Pešek, Zeman, Dvořák, Jágr (41. Fraňo), Vacek (41. I. Novák) – Košatka, R. Verbík, Peťovský, Holánek, Moravec.