BENEŠOV – MLADÁ BOLESLAV B 5:4 (4:2, 1:1, 0:1)

Druzí Lvi z Benešova potvrdili doma stoprocentní bilanci s béčkem Mladé Boleslavi. V první třetině na hosty vlétli, soupeř nevěděl, kam dřív skočit a domácí vedli 4:2. „První třetina byla z naší strany excelentní. Jen během prvních pěti minut jsme mohli dát čtyři góly,“ měl radost z výkonu předseda benešovského klubu Ivan Bartůšek.

Čtyři góly se jim nakonec povedlo vstřelit, když se mezi 7. – 17. minutou radovali Starec po spolupráci s Holánkem, Mrva tečí po tvrdém projektilu Janáče,  Rittig střelou pod lapačku brankáře a Kaňka dorážkou své střely. Parádní třetinu si trochu zkazili, když dostali gól tři vteřiny před koncem v oslabení od Protivného.

Od druhé třetiny ale na led dorazili jiní Lvi. Ne, že by nebojovali, ale neplnili pokyny trenéra. „Jakoby jsme začali bát o výsledek. Přestali jsme puky rozehrávat a přes střední pásmo se dostávat k soupeři, který měl v první třetině problémy, když jsme na něj zatlačili. Jen jsme puky odpalovali,“ povzdechl si Ivan Bartůšek a dodal směrem k soupeři: „Byl ve zbytku utkání lepší, zatlačili nás do třetiny, my jsme si nevěděli rady s rozehrávkou. Motali nás ve třetině, ale do koncovky se moc nedostali a se střelami si většinou Matoušek poradil.“

Hosté sice snížili na 4:3 Marešem, ale blafák Starce dostal domácí za chvíli opět do dvoubrankového vedení, které vydrželo do konce druhé třetiny. V závěrečné části neproměnil sólo Polesný a na druhé straně hosté v závěru snížili na 5:4. Poslední vteřiny byly pro domácí hektické, ale oslabení znásobené power play hostů, ustáli. 

„Soupeř má oproti loňsku lepší mančaft a byl nejlepší, se kterým jsme doma hráli,“ pochválil béčko Mladé Boleslavi předseda HC LEV Benešov a podotkl: „Bojovnost hráčům nelze upřít, ale od druhé třetiny neplnili pokyny. Navíc jsme měli hodně vyloučených, devět je doma hrozně moc.“

Branky: 7. Starec (Holánek, Sládek), 8. Mrva (Janáč, Formánek), 10. Rittig, 17. Kaňka (Dušek, Rittig), 31. Starec (Holánek) – 7. Protivný (Řečínský), 20. Tregl (Ficek ml.), 29. Mareš (Tregl, Ficek ml.), 58. Kysela (Protivný, Rovný). Vyloučení: 9:8. Využití: 0:2.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Burian, Fedoročko, Rittig, Janáč, Stejskal, Kotýnek – Dušek, Kaňka, Kočí – Sládek Holánek, Starec – Mrva, Formánek, Polesný.