HC LEV Benešov – HC LEV Slaný 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Kouči Benešova se podařil i parádní tah, i kvůli zraněním, s vysunutím obránců Fedoročka a Stejskala do útoku. Prvně jmenovaný se mu odvděčil dvěma góly. „Máme velkou marodku. Fedor hrál útok, ještě když jsem hrával já a Stejzy ho hrál v juniorech na Slavii,“ ukázal kouč, proč oba postavil do útoku a ještě podotkl: „Měli stejný důraz v brankovišti, jako když brání.“

V úvodu první třetiny přežili domácí oslabení tři na pět a poté se během minuty (13 .– 14.) dostali do vedení slepenými góly Mrvy a Holeše. Jenže v závěru třetiny zbytečně fauloval Korvas. „Byl to hloupý faul,“ zlobil se Dvořák, po kterém se hosté Davidem dostali do hry.

Druhá třetina ale patřila domácím Lvům, kteří se díky dvěma důrazům Fedoročka v brankovém území odskočili Slanému na 4:1. „Soupeř, když byl pod tlakem, tak dělal chyby, které jsme důrazem do brány využili,“ měl radost kouč Benešova, ale hned apeloval na hráče, aby zůstali soustředění. Následně podruhé v zápase přestáli oslabení dvou mužů. „Obě ubráněná oslabení tři na pět nám hodně pomohly,“ oddechl si Dvořák. 

Ve třetí třetině si již domácí výhru udrželi, i když se hosté podruhé prosadili v přesilovce. V samotném závěru nepomohla Slanému ani power play. „Soupeř při hře pět na pět nebyl nebezpečný, ale v oslabení ano, když za nás vytahoval jednoho hráče. My se soustředili, abychom z přesilovky dali góly a zapomínali na hráče za námi,“ poznamenal Dvořák ke Slanému.

V sobotu 3. března od 17 hodin se hraje odveta ve Slaném. „Chceme vyhrát, ale musíme hrát zodpovědně, zezadu a chodit důrazně do brány. Je to také o osobní obětavosti, ale kluci chtějí, tak věřím, že to zvládneme,“ doufá kouč. 

Případně třetí duel se odehraje v neděli 4. března od 17 hodin v Benešově.

Branky a nahrávky: 13. Mrva, 14. Holeš (Formánek, Kaňka), 24. Fedoročko (Kočí, Kaňka), 30. Fedoročko (Kočí) – 20. David (Kubinčák, Voháňka), 55. Sekerka (Kasala). Rozhodčí: Gabriel, Machač – Kovačík, Valda. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2.

HC LEV Benešov: Štěpánek – Rittig, Burian, Fedoročko, Kaňka, Kočí – Janáč, Bursík, Stejskal, Kotýnek, L. Holánek, Formánek, Holeš – Kotýnek, Korvas, Stejskal, Dušek, Mrva.