Jednoznačná demolice a exhibiční show v podání Rytířů. Vlašim si jednoznačně podmanila derby a v souboji dvou velkých rivalů zpráskala Benešov dvanácti góly. „Tohle jsme nečekali nikdo, jsme z toho zklamaní. Pro diváky ale pěkný zápas, padlo 16 gólů. Bohužel jsme umřeli na individuální chyby,“ hlesl trenér hostů Jiří Holšán. Rytíři vykročili za výhrou už v první třetině, kdy se prosadili v přesilovce i v oslabení a do šaten šli s vedením 3:0. V polovině utkání byl už jejich náskok dvojnásobný.

„Pořád jsme po první třetině věřili, že když dáme kontaktní gól, tak že se vrátíme. Nějaké šance jsme tam měli. Bohužel jsme nebyli produktivní a dělali mnoho chyb. S tímhle výkonem se vyhrát nedá,“ smutnil benešovský kouč. Vlašim Lvy dál válcovala. Kratochvíl a Bauer si rozjeli vlastní střelecký minisouboj. Oba nakonec zkompletovali hattrick.

Vlašim ovládla poslední derby. V Benešově zvítězila 3:1
Derby s nádechem play off. Benešov živí poslední naději, favoritem Vlašim

Domácí na startu závěrečné části polevili a Benešov toho využil, snížil na přijatelných 4:8 z jeho pohledu. Pak ale přišla další vlašimská lavina branek a stanovila konečné skóre 12:4. „Ve třetí třetině se hrál hurá hokej. Nerespektovali jsme ale základní pravidla. S tím se ale ani přebor hrát nedá,“ zoufal si Holšán. Lví ví, že jim po příštím utkání skončí sezona, naopak Rytíři se mohou poté těšit ještě minimálně na předkolo play-off.

„Je to boží! Zápas jsem si strašně užil. Diváci úžasní. Už půl hodiny před zápasem tady byly davy, což jsem naposled zažil, když jsem hrál v Hradci. Do poslední minuty jsem ale mlčel, protože jsem tomu nevěřil. Na šest měsíců jsme nyní okresní město Benešovska (směje se),“ rozplýval se kouč domácího celku Zdeněk Procházka.

Zdroj: Deník/Ondřej Jícha

Oba týmy čeká ještě poslední kolo. Zatímco pro Benešov se bude jednat o rozlučku, napravení si reputace a omluvu fanouškům, tak Vlašim se bude chystat na vyřazovací boje. Kouč Rytířů nastínil, že s velkou pravděpodobností dostane volno brankář Holánek a k němu další opory týmu, pokud budou chtít.

Vlašim – Benešov 12:4 (3:0, 4:1, 5:3)

Branky a nahrávky: 3. Kratochvíl (Bauer), 13. Kratochvíl, 17. Bauer (Florián), 22. Strnad, 30. Bauer (Florián), 31. Vondráček (Cerk, Herwig), 40. Vondráček (Cerk), 47. Strnad (Kořánek), 52. Kronus (Strnad), 52. Kratochvíl (Zelingr, Florián), 53. Cerk, 54. Bauer (Kronus, Pessr) – 33. Borek (Polesný, Blicha), 46. Blicha (Zderadička, Polesný), 47. Sládek (Kotýnek), 50. Sládek (Procházka, Holánek). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Rozhodčí: Hrčka – Havel, Čajan. Diváci: 850.