O minulém víkendu hráli benešovští hokejisté ve speciálních růžovočerných sportovních úborech, které si oblékli na duel proti Žebráku. Celý týden následně probíhala aukce, kde si přiznívci klubu mohli zakoupit dres oblíbeného hráče nebo i beze jména. Některé šly na dračku hned a za cílovou částku 2 500 korun je mohl mí ten nejaktivnější ihned.

„Některé dresy byly vykoupené hned. Ta cena není pro někoho až tak vysoká. Kdyby se dražilo stylem, kdo dá víc, tak by se vydražila zřejmě za vyšší částku. Lidi ale využili toho, že si ho mohli koupit,“ podotýká Michal Kaňka a rychlost, jakým byly některé položky zakoupené přiroval ke rčení, že je lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. I on sám se aukce zúčastnil a přispěl na dobrou věc.

Z hokejového utkání Krajské ligy Žabonosy - Poděbrady (3:5)
Krajská liga: Kutná Hora zastavila rozjetou Čáslav, slaví i Rakovník a Černošice

Benešovští hokejisté ale přispěli na dobrou věc jinak než dražbou dresů. Hráči v kabině mezi sebou vybrali čtyři tisíce korun a zbytek dodá klub tak, aby se výsledná cifra zarovnala na kulatých 60 tisíc. Onkologické oddělení v hořovické nemocnici se tak má na co těšit.

O dresy byl mezi příznivci benešovského hokeje velký zájem. V průměru se každý dres vytěžil přibližně za tisícovku, jen několik jich bylo v řádu stovek. „Když jsou tyhle dražby, tak většinou zájem. Zažil jsem jich už několik i zahraničí, kde byly i větší částky,“ hlásí Kaňka.

Hokejisté Benešova nastoupili ve speciálních dresech
Dražba benešovských dresů odstartovala. Potrvá až do konce týdne