BENEŠOV – VELKÉ POPOVICE 6:7 SN

Domácí ale měli vstup do zápasu dobrý a Hynek je dostal po nájezdu dva na jednoho s Holánkem příklepem do vedení. Následně ale začali přebírat iniciativu hosté, lépe bruslili a hlavně rychlými brejky trápili domácí obranu, kterou našli několikrát nepřipravenou. Chochola ještě trefil tyč v přesilovce, aby těsně po skončení dalšího vyloučení domácích vyrovnal z úhlu Žoha. Následně Lvi zahráli špatně osmdesáti vteřinovou přesilovku, aby ihned po jejím skončení se natlačil před branku Braniš, Uhlík puk vyrazil jen před sebe, kde číhal Mocek a Kozlové šli do vedení. Benešov si sice dopředu občas šance vypracoval, ale Červ kotouč za svá záda nepustil. Když už si to myslel Tichý po střele z úhlu, tak rozhodčí rozpažil. A tak přišel třetí úder Kozlů, když Rod zakončil sólo mezi nohy Uhlíka.

Do druhé části vlétli Lvi na led jako dlouho nenažraní, osamocený Tichý po přihrávce Fedoročka si vychutnal Červa a přesilovku (dvě minuty za vynadání hostujícího trenéra rozhodčímu) rychle využil Babický příklepem po přihrávce Holánka zpoza branky. Jenže vzápětí přišel desetiminutový, podobný trest, tentokrát pro kapitána domácích Holánka. „Nevím, proč dostal deset minut. To ví jen rozhodčí, kteří byli nejslabším článkem zápasu," zlobil se domácí kouč, když hostující trenér Karel Holý také kroutil hlavou nad výroky sudích a v průběhu zápasu dokonce navrhl, zda si zápas mužstva neodpískají sami.

Domácí ale také byli nedisciplinovaní a po dalších dvou vyloučeních za sebou je rychle Braniš ranou od modré ztrestal – 3:4. A tak zase rozhodčí vylučovali na druhé straně, ale Benešov ani druhou početní výhodu dvou mužů v poli nevyužil. V 35. minutě sebral puk ve vlastní třetině Bicha, ujel podél mantinelu a krásnou ranou z úhlu od tyče upravil na 3:5. Lvi ale nesložili zbraně a vzápětí Hron šťastně tečovanou ranou od modré dostal opět domácí do hry. Do konce třetiny ještě trefil Uhlíka golfákem Mocek do masky, což přežil benešovský gólman bez úhony, aby v posledních vteřinách netrefil Vacek prázdnou bránu po kličce Uhlíkovi.

Do třetí třetiny vystřídal nejistého Uhlíka v brance Benešova Karda. „Museli jsme něco změnit a neměl jsem strach dát Kardu do branky. Brankář Uhlíkových kvalit by neměl dostávat góly od modré příklepem. Nechytil nic navíc a mužstvo nepodržel," odtajnil kouč, proč střídal gólmany. Benešovu se opět úvod třetiny vyvedl, Starec propálil z úhlu Červa a opět bylo vyrovnáno. Poté se hra zklidnila. Až přišla 54. minuta a po Holešově nabídce převrátil stav střelou po ledě v přesilovce Janák – 6:5. Jenže domácí radost trvala jen chvilku, když vyraženou střelu Žohy dorazil pohodlně do sítě Chochola. Remízu mohl zrušit v závěru hostující Medřický, ale orazítkoval jen horní tyč.

A tak o vítězi musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byli dvakrát úspěšní Kozlové, když se Rod i Žoha trefili mezi nohy Kardy, za domácí se trefil jen Holánek.

„Vyrovnaný zápas s hodně góly a šťastnějším rozhodnutím na nájezdy pro hosty, se musel divákům líbit. Celý zápas jsme ale tahali za kratší konec, když nám individuální chyby obránců nedovolily víc. Každý bod se ale počítá a doufám, že zůstaneme na předních příčkách tabulky," dodal po utkání benešovský kouč František Sládek a pochválil fanoušky: „Jsem rád, že jsme jich našimi výkony zase přilákali víc. Podporování fanoušků je strašně fajn a pomáhají nám, i když se nedaří. Vždyť i v minulém kole jich s námi jelo do Slaného asi třicet a bylo jich tam víc, jak domácích."

Branky a nahrávky: 5. Hynek (Holánek), 21. Tichý (Fedoročko), 25. Babický (Holánek), 36. Hron (Šmicr), 44. Starec (Stejskal), 54. Janák (Hron) – 8. Žoha, 12. Hocek (Braniš), 18. Rod (Žoha), 30. Braniš (Mocek), 35. Bicha, 55. Chochola (Žoha), rozh. nájezd Žoha. Rozhodčí: Čáp – Formánek, Stejskal. Vyloučení: 8:10 + Holánek (Bn) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 220. Třetiny: 1:3, 3:2, 2:1.

HC Lev Benešov: Uhlík (41. Karda) – Stejskal, Janáč, Hron, Šmicr, Šobíšek, Císař – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Hynek, Holánek, Babický.