VELKÉ POPOVICE – BENEŠOV 4:3 SN

 „S výkonem mužstva jsem spokojený, hlavně v první třetině jsme podali výborný výkon, jen škoda, že jsme nebyli zodpovědnější,“ dodal po zápase trenér Lvů Pavel Dvořák, kterému vadil vstup do druhé části: „Chtěli jsme hrát trochu z obrany a chodit do přečíslení, ale v této soutěži, je asi zbytečné dávat nějaké pokyny. Přestali jsme bruslit a hrát hokej jako v první třetině. První gól jsme dostali, když jsme předrželi puk ve třetině, druhý jsme dostali z půlky, kdy gólman zaspal.“

I přesto šli hosté do třetí třetiny ve vedení, které ale neudrželi. „Dostali jsme gól v oslabení tři na čtyři, ale jinak jsme hráli dobře,“ povzdechl si kouč Benešova.

Následovalo pětiminutové prodloužení s novinkou tři na tři. „Líbí se mi to, a vyhovuje nám to, protože máme technické hráče. Odehráli jsme ho sice perfektně, ale bohužel gól nedali,“ posteskl si Pavel Dvořák.

V nájezdech Lvi padli. „Udělal jsem chybu, protože jsem myslel, že se pojede pět nájezdů a poslal jsem tam na začátku, kluky, kteří dříve nejezdili. Jenže se jely jen tři nájezdy, pět se bude prý jezdit až v play ff. Takže jsem prohrál zápas já,“ sypal si popel na hlavu trenér Lvů Pavel Dvořák, který se musel obejít bez zraněného zkušeného lídra Michala Kaňka: „Hodně nám chyběl.“

Zápas byl také velice nervózní a chvílemi na ledě plály vášně. „Byl to ostřejší, ale pěkný zápas, který však rozhodčí nezvládl. Chvílemi se to řezalo a dva hráči museli do nemocnice (u Benešova Holeš vykloubené rameno),“ zlobil se zápase kouč Benešova na sudího.

Branky: 26. Maňas, 36. Kukačka, 45. Krejčí (Braniš, Vacek), rozhodující nájezd Vacek – 3. Starec (Holeš), 10. Holánek (Formánek), 25. Dušek (Fedoročko). Třetiny: 0:2, 2:1, 1:0 – 1:0.

HC LEV Benešov: Uhlík – Janák, Fedoročko, Kotýnek, Rittig, Šmicr, Stejskal – Sládek, Kočí, Polesný – Janák, Formánek, Dušek – Starec, Holánek, Holeš – Babický, Mrva.