ČERNOŠICE – BENEŠOV 8:4

Druhý zápas začali benešovští Lvi ve velké stylu podobně jako doma. Jenže opět neproměňovali šance a v 10. minutě za to byli dvakrát potrestáni. „Začali jsme famózně, ale nedali čtyři, pět gólových šancí a naopak ze dvou prvních střel soupeře dostali góly," posteskl si asistent trenéra Benešova Ivan Bartůšek. Trenér Sládek následně vyměnil brankáře, přesto se šlo do kabin za stavu 3:1.

Ve druhé třetině hosté zabrali a díky trefám Holeše a Starce stav srovnali. „Kluci to nevzdali, bojovali a vyrovnali jsme na 3:3. Jenže jsme hned po individuální chybě obránce dostali čtvrtý gól, potom jsme nastřelili jednou střelou obě tyče, následně dostali pátý gól a šestý z přesilovky soupeře a bylo hotovo," popsal benešovský asistent, kde se zápas zlomil a dodal: „Byl to slušně hraný zápas, bez zákeřností a se spoustou šancí, ve kterých jsme opět byli méně úspěšní. Celou sérii rozhodly naše přesilovky pět na čtyři nebo pět na tři, které byly naší slabinou."

A jak hodnotí Ivan Bartůšek sezonu, která skončila ve čtvrtfinále? „Beru to jako úspěch. Jsem rád, že se mužstvo dalo dohromady, dostali jsme fanoušky na stadion, kteří nám parádně fandili. Byl to asi náš vrchol, vzhledem k mládí mančaftu, kde tak tři, čtyři si zahráli někdy předtím play off. Naopak Černošice mají zkušený mančaft, i když při troše štěstí jsme mohli postoupit, protože šancí jsme měli dost. Bereme to ale jako školu a ponaučení pro příště, klukům to určitě dalo hodně zahrát si takové zápasy."

Branky a nahrávky: 10. Šalamoun (Mráz, Urbančík), 10. Suchý (Hofmeister), 19. Suchý (Staněk, Urbančík), 34. Petráček (Papaj), 35. Urbančík, 39. Petráček (Suchý, Šalamoun), 40. Staněk (Urbančík, Suchý), 49. Urbančík (Mráz) – 18. Fedoročko (Tichý), 23. Holeš (Janáč, Stejskal), 33. Starec (Janáč, Holeš), 44. Drda (Hron, Holeš). Vyloučení: 15:9. Využití: 3:2. Třetiny: 3:1, 4:2, 1:1.

HC Lev Benešov: Karda (Uhlík) – Stejskal, Hron, Šmicr, Janáč, Bursík – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Štětina, Holánek, Babický.