Vaše zápasy doma a hřištích soupeřů byly jako den a noc. Ve Vlašimi jste dokázali porazit i první Rakovník a prohráli jen jednou v základní části s Příbramí. Naopak venku jste se trápili a vyhráli až v závěru sezony. Čím si to vysvětlujete?

Je to určitě přístupem hráčů k utkáním. Na domácí zápasy nás chodí podpořit hodně diváků a kluci se vyhecují k lepším výkonům. Ven jsme nejezdili v ideálních složeních, kdy se hráči vymlouvali na různé problémy.

Do nové arény na Lukách přišlo diváků na každý zápas okolo pěti set. To musí být paráda hrát..

Na novém stadionu mají lidé jinou kulturu než na starém u řeky. Všechny základní věci jsou lepší, ať to vezmete od restaurace až záchody. Většina týmů říkala, že je u nás super atmosféra a rozhodčí to prý nezažili ani ve II. lize. Diváci jsou skvělí a my v příští sezoně musíme být ještě lepší, aby návštěvnost neklesla.

V průběhu sezony jste si stěžoval na rozsáhlou marodku, která vyvrcholila na začátku prosince nedostatkem gólmanů a na zápas v Mladé Boleslavi musel do branky patnáctiletý Fousek. To vám asi nebylo dobře?

Bylo to špatný. Holánek měl výron v kotníku, Král si ve stejném zápase zlomil záprstní kůstku, junior Kolanda měl také výron v kotníku a druhý gólman juniorů v listopadu skončil. Nakonec musel v Boleslavi do branky žák Fousek. Hledali jsme z této situace východisko a nakonec jsme to vyřešili Láníčkem.

Bývalý mládežnický reprezentant Láníček byl v té chvíli bez angažmá, chvíli za vás chytal, ale po uzdravení Holánka zase zmizel.....

Výrazně nám pomohl ve čtyřech zápasech, ale neměl svojí výstroj. Tu si půjčil od zraněných kluků, kteří mu jí po uzdravení nechtěli půjčovat. A jelikož neměl v čem chytat, tak skončil.

V závěru základní části vám byl vyměněn asistent. Za Ptáčka přišel Dýcka. Proč?

O tom rozhodlo vedení, více to nechci komentovat.

V závěru jste chytili formu a z boje o záchranu jste najednou měli šanci na play off, kterou jste v posledním kole zrealizovali. Co se stalo z mužstvem, že najednou vyhrálo i venku (dvakrát)?

Sehnali jsme z Kolína na hostování Kadlece a Fialu, kteří hráli výborně, hlavně obránce Fiala nám výrazně pomohl. To asi navodilo vyšší konkurenci v týmu a kluci se zlepšili. Nebyl již každý nepostradatelný.

Ve čtvrtfinále jste prohráli s Jesenicí doma i u soupeře, zvláště ve Vlašimi jste byli blízko k výhře. Bylo v silách mužstva postoupit?

Při dobré konstelaci šlo postoupit. Doma jsme mohli vyhrát v pohodě, i bez Slabého, Čandy a Beránka, ale prohráli na nájezdy. Do Jesenice jsme sice jeli bez dalších kvalitních hráčů Holady a Horálka, přesto jsme mohli něco udělat. Zkazili jsme sice první třetinu (0:3), ale pak jsme hráli dobře a v závěru měli Jeseničtí obavy, aby to pro ně dopadlo dobře. Určitě je to škoda, pokud by bylo mužstvo v plné sestavě, tak mělo na víc.

Koho byste chtěl z týmu pochválit?

Musíme se brát jako tým. Jsou tu ale jedinci lepší a horší. Vyzdvihnu Martina Matějku, který je dříčem, kluk do party a nevynechá trénink. Takových kdybysme měli dvacet, tak se hraje jinak.

V sobotu jste skončili sezonu. Budete ještě trénovat?

Až do konce března, kdy se rozpouští led, budeme jednou nebo dvakrát týdně trénovat. Potom máme volno a v půlce května začneme s letní přípravou.

Co byste chtěl do nové sezony změnit?

Hlavně bych chtěl zlepšit morálku v týmu, protože tvrdý trénink, kázeň a sebeovládání musí být na každé úrovni. Také by bylo dobré přivézt nějakou posilu, třeba zkušeného hráče, který už má něco ve vyšších soutěžích odehráno a že jich máme ve světě dost. Na druhou stranu máme mužstvo složené z domácích kluků, což je naše výhoda.

Sledujete olympiádu?

Určitě a nejen hokej, všechny sporty a těší mě naše výsledky.

A jak se vám líbí výkony rodáka Michala Rozsívala, který nikdy na Vlašim nezapomene?

Pokud hraje, tak se na něj více zaměřím. Je to exkluzivní hráč a nikdy nezapomene, že první hokejové krůčky dělal ve Vlašimi.

Jak budete teď odpočívat?

Už se na to těším. Byly to nervy, že by se z toho člověk pomalu zbláznil. Nebudu ale ležet u televize, už se těším na zápasy fotbalistů ve druhé lize, podívám se i na žáky, dorostence, jak fotbalové, tak hokejové i na hokejbal vyrazím. I při odpočinku se prostě bavím sportem.