Burda si dal juniory k večeři

Vlašim – V krajské hokejové lize si na svátek svatého Martina snadno poradili Rytíři z Vlašimi s týmem Pracovní zálohy Kladno, když se parádně vedlo Zdeňku Burdovi, jenž čtyři góly vsítil a na dva nahrál. Rytíři se tak dobře naladili na nadcházející derby, které se odehraje v sobotu 18. listopadu od 17:30 ve Vlašimi.

12.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Wlada Novotný

Zápas nezačal pro domácí šťastně, když hned v první minutě šli po velmi přísném vyloučení do čtyř. Kladno však v přesilovce prakticky k ničemu nepustili. Přesto se hosté v 7. minutě ujali vedení zásluhou Potěchina. Jenže vzápětí putoval za katr hostující hráč a Veselý vyrovnal, když se jako první dokázal zorientovat v závaru na brankovišti. Další hra plynula a na ledě se hrály poměrně dlouhé pasáže bez přerušení, převážně ve vlašimském útočném pásmu. Jenže střely Soukupa, Matějky nebo Veselého dokázal Zázvorka zlikvidovat. Pézetka se dostala na chvíli ke slovu až v závěru třetiny, šanci Molčíka ale Holánek vytěsnil.

Hned ve druhém dějství prověřili oba gólmany Bauer a Keller. Pak však přišel další kladenský faul a Rytíři jej do minuty nemilosrdně potrestali. Svůj bodový účet si ve 24. minutě otevřel hrdina zápasu Burda, kterému nabil Veselý. Následující tlak Vlašimi zastavil až faul, oslabení ale zvládla. Hra se poněkud vyrovnala, ve 32. minutě ale přišli ke slovu opět domácí. Veselý s Burdou zamotali Kladeňáky, dostali kotouč před bránu k Soukupovi a ten střelou nad Zázvorkovu vyrážečku zvýšil na 3:1. Vzápětí musel čelit Holánek Vlkovi, ale obstál. Velkou šanci měl na holi Matějka, ale kladenský gólman mu skórovat nedovolil. Na řadu přišla domácí třetí přesilovka v pořadí, kterou po půl minutě ukončil Burda po přihrávce Vladislava Pessra. Vedení 4:1 si Vlašim udržela až do přestávky, i když se musela téměř čtyři minuty bránit v oslabení.

Do poslední části vstoupili domácí vlažně a přesilovku, kterou vybojoval průnikem Burda, prohospodařili. Rychle se ale oklepali a ve 42. minutě se k vyraženému puku dostal Burda a hattrickem navýšil na 5:1. Ve 44. minutě se ke slovu dostala i první lajna. Do úniku dva na jednoho se dostal Kucharčík s Matějkou a druhý jmenovaný překonal kladenského gólmana střelou nad lapačku. Vedení 6:1 Rytíře ukolébalo a do hry se opět dostávali i hosté, kteří v čase 49:48 zásluhou Macháčka snížili na 6:2. Domácí trenér svým svěřencům důrazně domluvil a už za dvě minuty se Burda prosmýkl podél mantinelu. Nahodil před bránu, kde se puk dostal až k neobsazenému Soukupovi a bylo to 7:2. Kladenská juniorka se sice nevzdala a zkoušela bojovat, poslední slovo v zápase si však vzal sniper Burda. V čase 55:57 svým čtvrtým gólem a zároveň šestým kanadským bodem, pečetil vítězství Vlašimi na 8:2.

„Mužstvo podalo velmi dobrý výkon. Zodpovědně jsme bránili a konečně proměnili gólové příležitosti,“ měl radost z výkonu asistent trenéra Vlašimi Stanislav Veselý a ještě dodal: „Podařilo se nám dobře sehrát přesilové hry, ze kterých jsme vytěžili tři góly. Zápas vyšel Zdeňkovi Burdovi.“

Asistent trenéra Rytířů se vyjádřil i před derby. "Doufám, že předvedeme opět dobrý výkon, jako v zápase s Kladnem. Samozřejmě, každý zápas je jiný, ale naši hráči nechají na ledě vše a zabojují o dobrý výsledek. Věřím, že atmosféra zaplněného stadiónu ve Vlašimi nám pomůže. Derby je derby a každý zápas začíná za stavu 0:0."

Branky a nahrávky: 7. Veselý, 24. Burda (Veselý), 32. Soukup (Burda, Veselý), 36. Burda (V. Pessr), 42. Burda (Čtvrtečka ml., Bránský), 46. Matějka (Kucharčík, Trpišovský), 52. Soukup (Burda), 57. Burda (Bauer, Kucharčík) – 7. Potechin (Macháček) 50. Macháček (J. Kratochvíl, Potechin). Rozhodčí: Kučera. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0.

Rytíři Vlašim: Holánek – Bauer, Vondráček, V. Pessr, Výborný, J. Pessr, Drahoš, – Matějka, Kucharčík, Trpišovský – Burda, Veselý, Soukup – Bránský, Čtvrtečka ml., Jaeger.

S využitím webu HC Rytíři Vlašim

12.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

Rekonstruovaná škola T. G. Masaryka v Pyšelích.

V Pyšelích se děti už zase učí ve škole

Pachové ohradníky mají pomoci ochránit zvěř

Benešovsko - Divoké prase museli odstřelit strážníci minulou středu, 15. listopadu, na pokraji Sázavy u cyklistické stezky. Hrozilo, že by mohlo ohrozit obyvatele města. „Bylo apatické. Zjistili jsme, že mělo prostřelenou čelist,“ uvedl velitel sázavských strážníků Pavel Moravec.

KRÁTCE: Jarmark bude ve vánočním duchu

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Miřetice daly Zruči rychlý mat

Miřetice – Fotbalisté Miřetic zvládli poslední podzimní utkání I. B třídy, skupiny D, když díky parádnímu úvodu porazili Zruč nad Sázavou a přezimují tak na sedmém místě.