„Již jsem mu věřil v první sérii, ale stane se to i takovému playerovi, že nedá. Podržel nás nakonec šikovný Němec a Pavlu Dvořákovi jsem již ve druhém nájezdu věřil. A to jsem měl ještě v rukávu kapitána Procházku," smál se trenér Benešova Petr Vycpálek a poznamenal k zápasu: „Trvalo nám než jsme se dostali do tempa. Vlašimáci byli čipernější, my jsme ale měli hokejovější akce, získali vedení, ale další šance neproměnili a nakonec jsme byli rádi za dva body."

Vlašimský kouč Josef Jeništa viděl rovnocenný duel. „Zápas byl vyrovnaný, bojovný, se spoustou šancích na obou stranách a v nájezdech, které jsou loterií, vyhrál šťastnější Benešov," dodal smutně.

Ze začátku měl hru pod kontrolou Benešov a vedl 3:1. Od poloviny zápasu mu ale začaly docházet síly, Vlašim na ledě vládla, srovnala na 3:3 a byla blízko výhře. „Nejenže málo trénujeme, ale nastoupili i hráči, kteří měli čtrnáctidenní výpadek, což se projevilo. Přesto chci všechny kluky pochválit za bojovnost, protože sil moc na konci sezony již není," povzdechl si benešovský kouč a vlašimský trenér k tématu dodal: „Na tréninky nás chodí dost a síly jsme měli lépe rozložené než domácí, kteří hráli jen na čtyři beky."

Hlavním strůjcem a nejlepším hráčem zápasu byl brankář Benešova Michal Holeš, který přiváděl vlašimské střelce k zoufalství. „Byl suverénně nejlepší na hřišti," chválil Vycpálek, kterému Jeništa přizvukoval: „Gólman je základ mužstva a ten domácí při našich šancích podržel."

Hodně hráčů z Benešova (Lukáš a Michal Holánkové, Jaeger, Fedoročko, Plaštiak, Dýcka, Jerman, Máčala) hraje za Vlašim. Byla kabina Rytířů před zápasem motivována? „Byl to pro ně prestižnější zápas, ale jinak o žádné jiné motivaci nevím," dodal Jeništa. Naopak v benešovské kabině bylo o motivaci postaráno, což trenér Vycpálek potvrdil. „Po zápase dostanou kluci párek a pivo, na víc nemáme. A taky si můžou přijít zatrénovat, protože v sobotu naposledy hrajeme doma," byl po zápase kouč dobře naladěn.

Benešov je skoro zachráněný a na definitivní jistotu mu stačí bod ze čtyř utkání. „Myslím, že ani nebude potřeba, Kralupy všechno nevyhrají," vypočítal Vycpálek. I Vlašim přidala další bod k cestě za záchranou, která se přibližuje. „Hrajeme dál, příští týden máme doma Kralupy a pokud je porazíme můžeme být zachránění," poznamenává kouč rytířů zpod Blaníka.

Příští sezonu by již měla Vlašim hrát na novém stadionu na Lukách. „Doufejme, že se tak stane a už se těšíme. Na starém stadionu je to již hrozné. Na led jsme se dostávali až 10. září, a tak jsme museli jezdit večer na přípravu do Benešova. Provoz nové haly by se měl rozjet 15. srpna, takže budeme vidět. Stavba je díky mírné zimě dokonce v předstihu," měl radost Josef Jeništa, který přišel v první třetině o obránce Toulu: „Dostal v ránu na ruku a musel odstoupit, snad to bude jen naražené."