„Úvod utkání patřil nám. Ačkoli jsem naše hráče upozorňoval, že soupeř má velmi dobré a zkušené hokejisty a že tito hráči nesmí dostat šanci, tak se přesto stalo to, že jsme soupeři šanci dali a to takovou, že jsme dokonce ztratili tříbrankový náskok a pak o gól ještě prohrávali. Na druhou stranu zase musím hráče pochválit za to, že se semknuli, dokázali to otočit zpátky a vyhrát. Myslím si, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě, protože jsme byli lepším mančaftem,“ hodnotil Petr Vrabec.

Podle něj hráči soupeře nedali Nymburku nic zadarmo. „Hráli tvrdě a důsledně. Přesto si myslím, že kdybychom využili další šance na konci první třetiny, nebo v přesilovkách ve druhé třetině, tak soupeř by už neměl sílu zápas otočit. Celkově jsem dnes spokojený, protože soupeř se nakonec ukázal jako velmi nebezpečný a tři body jsou cenné,“ dodal Vrabec.

Duel byl zároveň pikantním soubojem hráčů, kteří se vzájemně znají z obou táborů. Asi největším lákadlem pro domácí fanoušky byl hrající asistent Benešova Milan Kosejka, dlouholetý nymburský obránce. Ten nastoupil v letošní sezóně k prvnímu mistrovskému zápasu po zranění ramene.

„Utkání jsme začali hodně vlažně, postupně jsme se však zvedali, dali jsme čtyři góly a dostali jsme se tak zase zpátky do hry. Jenže za stavu 4:3 pro nás jsme měli další tři gólovky, které jsme ovšem nedali. Pak jsme po špatném střídání dostali gól nohou a utkání jsme si tak vlastně sami prohráli. Chtěli jsme tady bodovat, takže jsme určitě zklamaní. Já sám se zatím teprve dostávám do hry. Dnes to byl první zápas a jen trénovat je málo. Musím víc hrát,“ řekl zkušený matador.

Společně s ním se v Nymburce v benešovském dresu představili i další exnymburští borci – Kocman, Jágr a Zeman. Žádné extra hecování ale podle Milana Kosejka před zápasem neproběhlo. A nevypisovaly se ani žádné prémie. „Většinou se to dělá, ale tentokrát nic nebylo,“ řekl Kosejk.

Jakub Marvan

Reportáž ze zápasu a fotogalerii najdete ZDE.