Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

FOTOGALERIE: Vodní Lvi přemohli Kozly na jejich ledě

Kolín - Hokejisté druholigového Benešova potvrdili kvalitní formu středečním vítězstvím 4:2 v Kolíně.

17.12.2008 16

Z utkání druhé hokejové ligy Kolín - Benešov (2:4).Foto: DENÍK/Michal Bílek

Hosté si ve středočeském derby schovali smrtící dva údery až do třetí třetiny. A rozhodli během jediné minuty. Napřed Dvořák hodně šťastnou trefou získal hostům jednobrankový náskok a za chvíli jej pojistil po zmatcích v domácí obraně Kounovský.

Do té doby se hrálo vyrovnané střetnutí. A bylo zaděláno i na víc než celkových šest branek. V první části se totiž pálilo hodně ostrými.

Přestřelku začal Kolín. Obránci Pýcha s Hanzlem si v 8. minutě na modré vyměnili při početní výhodě kotouč, Hanzl našel u tyčky volného Šimoníčka a ten nezaváhal.

Vyrovnáno bylo rychle. A také při přesilovce. Blažka překonal Kocman.

Kozlové se z vedení radovali ještě jednou. To mazák Nedbal napálil puk od mantinelu a ten překvapivě doplachtil až za záda gólmana Malíka. A parádně přitom cinkla i tyčka.

Jenže Vodní Lvi i podruhé dokázali bleskově odpovědět. Obrana úplně zapomněla na Jágra a ten dokonalým blafákem nedal Blažkovi šanci – 2:2.

Kozlové pak promarnili téměř minutovou dvojnásobnou přesilu a beze zbytku tak naplnili přísloví o tom, že kdo takovou výhodou pohrdne, nevyhrává…

Kolín - Benešov 2:4

Branky a asistence: 8. Šimoníček (Hanzl, Pýcha), 15. Nedbal (Hloušek) – 12. Kocman (J. Verbík, Kounovský), 16. Jágr (Dvořák), 47. Dvořák, 48. Kounovský (Kaňka). Rozhodčí: Stolín. Vyloučení: 4:9, navíc Jäger (B) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 740. Třetiny: 2:2, 0:0, 0:2.

Kolín: Blažek – Nedbal, Sláma, Pýcha, Hanzl, Husák, Prostředník – Hloušek, Pospíšil, Mejzr – Malý, Kubišta, Šimoníček – P. Morkes, Kubát, Čtvrtečka.

Benešov: Malík – Macek, J. Verbík, Košatka, Zeman, Pešek, Kouba – Kocman, Kaňka, Kounovský – Vacek, Jágr, Dvořák – Moravec, Jäger, Peťovský.

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy.

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.