BENEŠOV – ČERNOŠICE 5:2

V první třetině na ledě kraloval jasně lídr tabulky, domácí nestačili bruslařsky, obrana byla jako ementál, a tak se brankář Uhlík nejednou zapotil, ale na svá záda nepropustil puky ani po nájezdech Hofmeistera, Mráze a Šalamouna. Navíc Lvi ustáli dvě na sobě oslabení ve třech i následně ve čtyřech, které byly pět minut za sebou. Domácí jen občas ohrozili brankáře Frolíka, jenž měl nejvíc práce s ranami Holeše a Janáka. V závěru třetiny ale přišel klíčový okamžik zápasu, když hosté dvakrát faulovali a domácí měli možnost hrát přesilovku pět na tři 26 vteřin. Tu jim po osmi vteřinách rozdělila siréna.

Kdo viděl, neuvěří, co se dělo ve druhé části. Benešovští Lvi nedostali o přestávce asi nažrat, protože se ve druhé části do černošického beránka zakousli a nepustili. Ihned po 12 vteřinách kapitán Holánek našel před brankou Kočího a ten procedil puk za záda Frolíka. Za čtyři! vteřiny, to bylo kuriózně 2:0. Po vyhrané buly poslal černošický obránce „malou domů" brankáři, kterému puk přeskočil hokejku a skončil v síti. A tak Kočí, přišel zadarmo ke druhé brance, protože byl při prvním gólu posledním, kdo se dotknul puku z Benešova. Hosté ale rychle odpověděli, když pěknou akci zakončil do prázdné branky Šalamoun. Jenže domácí za dvě minuty využili přesilovku Sládkem po přihrávce Holánka zpoza branky – 4:1.

Diváci byli ve varu a další góly Benešova visely ve vzduchu, ale Fedoročko (tyč), Janák, Holeš ani Bursík gólmana nepřekonali. Až přišla ve 33. minutě potyčka, vyloučení na obou stranách a nerovnovážný stav opět vyhovoval domácím, kteří během 14 vteřin vsítili díky Holánkovému procedění puku mezi betony brankáře a Kočího střelou do šibenice dva góly – 5:1.

Třetí třetina se podobala první, hosté si vypracovali řadu šancí, ale sóla Šalamouna, Hofmeistera a Veselého zůstala nevyužita. Až Jobek po kličce Uhlíkovi se štěstím dopravil puk do sítě. Následně se snažili hosté ještě zápas zdramatizovat, ale gólman Benešova jim to nepovolil.

„Ať to dopadne, jak to dopadne, ohledně play off, tak jsme chtěli vyhrát, což se nám povedlo. V týdnu nás sužovaly zranění a nemoci, přesto se kluci dali do pořádku a zvládli zápas perfektně. Výborný byl opět Adam Uhlík, se kterým padají a stoupají naše výkony. S Černošicemi nás podržel, když jsme udělali individuální chyby, navíc nám vyšla střelecky i herně druhá třetina, ve které jsme v nestandardním počtu hráčů na ledě zápas rozhodli," dodal k utkání Ivan Bartůšek.

Branky a asistence: 21. Kočí (Holánek), 21. Kočí, 26. Sládek (Holánek), 34. Holánek (Starec), 34. Kočí (Císař) – 24. Šalamoun (Mráz, Kahánek), 45. Jobek. Vyloučení: 6:5 + 2 + 2 Staněk (Č). Využití: 3:0. Diváci: 300. Třetiny: 0:0, 5:1, 0:1.

Benešov: Uhlík – Starec, Bursík, Císař, Kotýnek, Stejskal, Šmicr – Holeš, Fedoročko, Janák – Holánek, Kočí, Sládek – Mrva (21. Štětina), Kucharčík, Hynek.