ČERNOŠICE – BENEŠOV 4:1

V úvodu utkání se benešovští Lvi sice bránili, ale dobře, a hned první šance využili ke skórování, což bylo pro ně, kteří se nadřou na gól a neproměňují příležitosti, novým poznáním. V oslabení nejenže kvalitně bránili, ale také Kočí zachytil puk a po samostatném úniku překonal Frolíka – 0:1. V dalším průběhu měl sice lídr tabulky více puk na hokejkách, ale hosté bojovností, plněním pokynů, a výkonem brankáře Uhlíka, drželi těsné vedení. V závěru třetiny ale přišla chvilková nesoustředěnost, které využil Šalamoun k vyrovnání a pět vteřin před sirénou Jobek k otočení stavu na 2:1.

Na začátku druhé třetiny překonal Uhlíka potřetí osamocený Suchý. Domácí se uklidnili, začali valit útoky na benešovskou svatyni, ve které se gólman zapotil, ale již do konce druhé části odolal černošickým atakům. I hosté mohli skórovat ze sporadických útoků, ale i černošický gólman byl na místě.
O druhé pauze se snažil trenér Sládek změnit sestavu a pokusit se favorita překvapit. Lvi se hodni svého jména snažili tlačit před branku Frolíka, ale ten si společně s obranou bez větších problémů poradil s nájezdy hostů a v samotném závěru uzavřel Sobotka na konečných 4:1. Následně měl na hokejce zkorigování Janák, ale puk zastavila tyč za zády brankáře Frolíka.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře a využili Tadeášem Kočím první větší šanci, která byla paradoxně v oslabení. V závěru třetiny nám ale vstřelil soupeř dvě slepené branky a jen škoda, že jsme neudrželi alespoň vyrovnaný stav, když jsme druhý gól dostali pět vteřin před odchodem do kabin. Na začátku druhé třetiny osamocený černošický hráč dal třetí gól a jen díky výbornému Adamovi Uhlíkovi jsme neinkasovali další branky. Ve třetí třetině proházel trenér sestavu, chtěli jsme zápas zdramatizovat, ale místo snížení, jsme bohužel dostali čtvrtý gól. V závěru jsme měli tlak, ve kterém jen Petr Janák nastřelil tyč," dodal k zápasu obránce Benešova Martin Kotýnek a poznamenal k černé sérii pěti porážek: „Sráží nás nevyužívání jasných brankových příležitostí a přesilové hry, ve kterých nejsme schopni vstřelit branku. Věřím, že do dalšího zápasu z nás spadne deka, zlomí se to a my začneme zase vyhrávat."

V sobotu 28. listopadu od 18 hodin hraje Benešov v Jesenici.

Branky a nahrávky: 18:53 Šalamoun (Frolík), 19:55 Jobek (Kahánek), 23:25 Suchý (Sobotka, Staněk), 58:25 Sobotka (Suchý) – 5.02 Kočí. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Diváci: 532.

HC LEV Benešov: Uhlík – Kotýnek, Šobíšek, Šmicr, Rod, Císař, Bursík – Janák, Kočí, Starec – Babický, Fedoročko, Holeš – Hynek, Holánek, Kucharčík – Pěkný.

MICHAL HOLEŠ