Na svém ledě si pohráli s devátým celkem skupiny západ HC Stadion Litoměřice, kterému na cestu domů přidali sedm „banánů“.

 

HC VHS BENEŠOV 7
HC LITOMĚŘICE 0


Benešovští Vodní Lvi se do soupeře opět zakousli a již v 10. minutě vedli dvoubrankovým rozdílem. Nejprve Vacek objel branku a zasunul puk do sítě, poté skončila v brance dělovka Jakuba Verbíka v přesilovce. Hosté se sice snažili, ale Babku ohrožovali jen z dálky a naopak na druhé straně mohli zvýšit stav Jágr a Peťovský.


Druhou, většinu kritickou třetinu, domácí zvládli na výbornou, když hlavně oslabení zahráli precizně. Kouba vysunul v početní nevýhodě Jágra, a ten vykoupal po sóle brankáře Koblischkeho – 3:0. A to ještě Dvořák, Vacek a Jágr neproměnili v oslabení do otevřené obrany hostů sóla. Litoměřice nejvíce zahrozily v polovině hry, ale Patzenhauer trefil horní tyč a sólo Kauschitze Babka lapil. Definitivní k.o. nasadli domácí hostům mezi 33. a 35. minutou, kdy Dvořák využil Vackovy přihrávky zpoza branky a Košatka poslal brankáři dělovku pod víko po pěkné přihrávce Kořínka. V závěru třetiny Babka mužstvo podržel při závarech pře svojí brankou.


Ve třetí části pokračovali Vodní Lvi v kvalitním výkonu a ještě navýšili skóre. Šestou branku přidal Košatka, když projel obrou Litoměřic jako nůž máslem. Poslední slovo měla dělovka Romana Verbíka od modré, která se otřela o tyč.


„S výhrou i nasazením jsem spokojen. Na druhou stranu přijel soupeř, který je již zachráněný a o nic mu nejde. Chyběl jim brankář, který byl v Litoměřicích výborný. Potěšilo mě, že jsme dali zase víc gólů a poučili se z utkání s Kobrou, kdy jsme vedli 2:0 a o vedení rychle přišli. I když jsme opět na konci třetin vyváděli, Babka nás jako v celém zápase podržel. Nakonec to dopadlo dobře. Ještě musíme zvládnout středeční utkání s Mělníkem, abychom měli po starostech,“ dodal utkání spokojený trenér Benešova Josef Kaisr a asistent Michal Bříza se přidal: „Začali jsme proměňovat šance, a proto jsme tak vysoko vyhráli.“

Branky: 6. Vacek, 10. J. Verbík (Vacek), 22. Jágr (Kouba), 34. Dvořák (Jágr, Vacek), 36. Košatka (Kořínek), 49. Košatka, 55. R. Verbík (Frodl). Rozhodčí: Ondřej – Matějček, Dančišin. Vyloučení: 9 x 2 – 8 x 2 + Záměčník 10 minut. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 200. Třetiny: 2:0, 3:0, 2:0
HC VHS Benešov: Babka – Košatka, R. Verbík, Peťovský, Kořínek, Jaeger – Kouba, J. Verbík, Vacek, Jágr, Dvořák – Macek, Novák, Holšán, Frodl, Bartoš.