HC VHS BENEŠOV 6
JUNIOR MĚLNÍK 5Od úvodního hvizdu rozhodčího Nečase bylo vidět, že mužstva myslí více na útok, než na obrany. Již ve 2. minutě si Jágr položil gólmana Houdka a potvrdil dobré benešovské dobré starty z posledních zápasů. Hosté však rychle kontrovali Vachem, když zakončil s Příhodou přečíslení dva na jednoho. O chvíli později ale Vacek opět strhl vedení na stranu Benešova. Od 13. minuty, ale deset minut, domácí trestná lavice nevychladla. Přesto Peťovský zvýšil, když nevěděl co s pukem, vypálil a nachytal Houdka na švestkách. Jenže Mělničtí byli v přesilovkách dvakrát úspěšní a díky Vachovi a dělovce Peška od modré po ledě vyrovnali. To ale bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše. Vodní Lvi se do hostů zakousli – Vacek po akci Kouby, Jágr po sóle a přesilovková trefa Peťovského rozhodly o třígólovém vedení Benešova před třetí třetinou.
Ta ale domácím moc nevyšla, přestože se nakonec radovali z výhry. Nejprve Urban využil Rouskovy nabídky a při power play přidal Vach svůj třetí gól. Vyrovnat již Mělník nestačil.


„Bylo to velmi těžké utkání po psychické stránce. Byli jsme již zachráněni a na hráčích bylo vidět, že nejsou moc koncentrovaní. Soupeř nebyl moc těžký, jenže v dobře rozehraném zápase jsme ho nechali zbytečným vylučováním a nezodpovědností vždy vstát z mrtvých. Musím pochválit opět druhou řadu, která nás poslední dobou drží nad vodou, dává góly a produkuje hezký hokej,“ dodal po zápase trenér Benešova Josef Kaisr.


Naopak trenér Mělníka Petr Brdička byl s výkonem svých oveček nespokojen: „Padlo hodně gólů, to bylo však jediné, co se divákům muselo líbit. Byl to hokej nevalné úrovně a bylo vidět, že oběma mužstvům o nic nejde. V našem týmu už od ledna trvá krize. Hráči přistupují k zápasům jako k odborářské lize, hrají bez nasazení, bojovnosti, týmový duch chybí a výkony jsou katastrofální. Byli jsme rádi, že jsme neprohráli vyšším rozdílem,“ dodal rozzlobeně.
Branky: 2. Jágr (Dvořák), 9. vacek (Dvořák), 16. Peťovský (Košatka), 27. Vacek (Kouba), 36. Jágr (Dvořák), 38. Peťovský (Ambroz) – 5. Vach (Příhoda, M. Kala), 15. Vach (M. Kala, Cafourek), 24. Pešek (Velebil), 45. Urban (Rousek, vach), 60. Vach (Kalivoda). Rozhodčí: Nečas – Razimová, Orlický. Vyloučení: 8/7. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 150. Třetiny: 3:2, 3:1, 0:2.

HC VHS Benešov: Babka – Košatka, R. Verbík, Bartoš, Ambroz, Peťovský – Kouba, J. Verbík, Vacek, Jágr, Dvořák – Macek, Novák, Jaeger, Kořínek, Frodl – Kakos, Čapek.
HC Junior Mělník: Houdek – Kotěšovský, Krejčí, Buriánek, R. Kala, Kalivoda – Cafourek, M. Kala, Příhoda, Urban, Vach – Pešek, Velebil, Nosek, Rousek, David – Dobiáš.