Podle Michala Kaňky, jednoho z majitelů hostujícího klubu, bylo znát, že se hrálo o hodně. Zatímco domácí vykřesávali z popela jiskru záchrany, hosté potřebovali zvítězit, aby se ještě udrželi ve hře o play-off. To se jim po vyrovnání v závěrečných minutách a úspěšných samostatných nájezdech podařilo.

„Obě mužstva potřebovala vyhrát," připomněl Michal Kaňka. „Zápas byl nervózní. Rozhodčí ze začátku vylučoval úplně za všechno a my si s tolika přesilovkami nedokázali poradit. Ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat a v nájezdech už to bylo vabank. Petr Janák to vzal na sebe a získal pro nás bod navíc," mohl si oddechnout Michal Kaňka.

Celek od Konopiště ztrácí po výhře slánských Lvů nad Mělníkem na jejich osmou příčku bod, a nemá tedy účast ve vyřazovací části ve své moci. V posledním kole každopádně musí na svém ledě uhrát proti třetím Černošicím více bodů než mužstvo Slaného v Příbrami. Při kolapsu obou ještě může v případě výhry v Rakovníku proklouznout do čtvrtfinále i aktuálně desátý Králův Dvůr.

To v Poděbradech zhatí před výjezdem do Mladé Boleslavi jakékoli výsledkové kalkulace ortel sportovně-technické komise kvůli neoprávněnému startu nymburské posily Dulovce ve vyhraném utkání s Rakovníkem. Po kontumací tak domácí ztratili v nedělním utkání i poslední zbytek šance na záchranu.

„Byl to naprosto vyrovnaný zápas, ve kterém vyhrál šťastnější. My jsme drželi jednogólové vedení, dá se říct, skoro celou třetí třetinu. Dvě tři minuty před koncem Benešov z přesilové hry vyrovnal a šlo se do nájezdů. Tam už vyhrává šťastnější," litoval porážky trenér Poděbrad David Kubát.

Zápas podle něj ovlivnila situace z úvodní třetiny. „Nechci si stěžovat na rozhodčího, ale myslím, že v první třetině to hodně ovlivnil, když nám velmi přísně a necitlivě vyloučil našeho nejlepšího obránce Ondru Malínského, kterého poslal na pět plus do konce zápasu za faul na hlavu, kde šlo o běžný zákrok bez jakýchkoli následků a zranění. Myslím, že se to na zápase samozřejmě podepsalo. Na to, že to měl být rozhodčí, který píská druhou ligu, tak z jeho strany nešlo o povedený zápas. Ale porážku na něj nechci v žádném případě svádět."