KRALUPY NAD VLTAVOU – BENEŠOV 1:5

Již první třetina rozhodla o výhře Benešova nad již sestupujícími Kralupy. Ve 2. minutě otevřel skóre Fedoročko, na kterého navázal ve dvojnásobné přesilovce Hynek. Třetí gól hostů přišel opět po domácí nedisciplinovanosti, když Babický proměnil početní výhodu pět na tři.

Od druhé části se již zápas jen dohrával. Lvi vedení kontrolovali a domácí, i když na začátku třetí třetiny snížili Šaršem, tak na zvrat nemysleli. Benešov na branku Kralup rychle odpověděl Starcem a účet zápasu podtrhl v závěru zápasu Janák z přesilovky.

„Celý zápas jsme byli herně vyspělejší. V první třetině jsme získali tříbrankový náskok a poté v klidu dovedli zápas do vítězného konce," dodal k poslednímu zápasu základní části trenér Benešova František Sládek, jenž s mužstvem skončil na pátém místě: „S umístěním jsme spokojeni a odpovídá našim schopnostem."

Branky a nahrávky: 43. Šarše (Hořák) – 2. Fedoročko (Tichý, Janák), 15. Hynek (Holánek, Babický), 19. Babický (Bursík, Hron), 44. Starec (Holeš, Drda), 58. Janák (Fedoročko, Kucharčík). Vyloučení: 10:5 + Šarše (K) 10 minut. Využití: 0:3. Diváci: 70. Třetiny: 0:3, 0:0, 1:2.

HC Lev Benešov: Karda – Stejskal, Hron, Kucharčík, Janáč, Bursík – Holeš, Starec, Drda – Janák, Fedoročko, Tichý – Hynek, Holánek, Babický.

V pátek 20. února od 18 hodin přivítají benešovští Lvi doma v prvním čtvrtfinále čtvrtý celek po základní části Černošice. „Soupeře jsme si nevybírali, ale Černošice jsou pro nás přijatelné, jak herně, tak nejsou moc daleko," je spokojený se soupeřem Sládek a dodává k ambicím Benešova v play off: „Konec sezony budeme chtít co nejvíce oddálit."