Ač výsledek pro Benešov vypadá jednoznačně, tak v první minutě zahrozili dvakrát nebezpečně domácí. Hned dvakrát jeli sami na bránu, nicméně obě šance promarnili a tak je Lvi pořádně ztrestali a v rozmezí jedenácti minut dali hned pět branek. Dvakrát se prosadil Dušek, Starec si připsal tři asistence.

„Žebrák měl raketový nástup. Pak se štěstí přiklonilo na naší stranu a napadaly nám tam góly. Do konce třetiny jsme jich dali pět a bylo po zápase,“ řekl asistent trenéra benešovského celku Michal Kaňka. Za rozhodnutého stavu tak nabádal své svěřence, aby si vyzkoušeli některé věci, nebáli hrát, zbytečně neodpalovali kotouče a hráli v klidu.

Hokejisté Vlašimi.
Zklamání u Rytířů s dosavadním průběhem sezony, přesto cílí na play off

Domácí sice korigovali stav, nicméně se jim podařilo skórovat, až když prohrávali o šest branek. Benešov si zápas v klidu pohlídal. Čtyři minuty před koncem navíc pečetil výhru hostů Sládek.

Utkání v Žebráku mělo charitativní podtext, neboť se hrálo pro onkologii v hořovické nemocnici. Oba týmy tak navlékly speciální dresy. Benešov nastoupil místo v klasické žlutomodré kombinaci v netradiční fialovočerné. Po utkání se spustila dražba dresů. Výtěžek z aukce následně poputuje do hořovické nemocnice.

Žebrák – Benešov 2:7 (0:5, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Belda (Langer, Novák), 33. Komínek (Belda) – 7. Dušek (Starec), 10. Starec (Burda, Starec), 16. Sup (Mareček, Sládek), 18. F. Zderadička (Sládek), 18. Burda (Starec, Sup), 26. Mareček (Procházka, Sládek), 57. Sládek (Mareček, Sůsa). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.