S Kutnou Horou se čekal boj. A boj to i byl. Urputní hosté hráli defenzivní hokej, který modro-žlutým nevyhovoval. I přesto měli kotouč více na hokejkách a kutnohorští hrozili pouze sporadicky. Hezkou šanci měl Sládek, ale hostující Jelínek mu pokus lapil, stejně tak, jako Starcovi vystrčil beton proti povedenému nájezdu.

Druhá třetina byla rozkouskována přesilovkami a vzájemnými vyloučeními. Dokonce se v potyčce vyskytl i Michal Kaňka a svou prozatímní úlohu zvládl na výbornou, když hostujícího hráče povalil na zem. Ale konečně padla i branka. U levého mantinelu vybojoval puk Formánek, přiťukl Holešovi, ten přihrál najetému Honzovi Stejskalovi , který po elegantní kličce prostřelil Jelínka mezi ruku a tělo.

Po brance Benešova ale zlobili i hosté. Dvakrát se dostali do přečíslení dva na jednoho, to však vyřešil Štěpánek společně se svou obrannou partou. Následně mužstvo modro-žlutých čelilo oslabení třem proti čtyřem, i to však výborně ubránilo. A do konce třetiny již hráli Lvi v oslabení po faulu Fedoročka. Branku však nedostali a tak drželi před začátkem třetí třetiny jednobrankový náskok.

To, co modro-žlutým v poslední době jde, je jednoduchá hra. Tou se prezentovali i na začátku třetí třetiny. A když Zderadičkovu střelu dorazil na brankovišti Michal Holeš mohli si benešovští oddechnout. Za další dvě minuty už bylo rozhodnuto, Michal Kaňka zakončoval do prázdné branky nádhernou akci na jeden dotek do které se zapojila celá první útočná trojice.

Benešov vyhrál tři poslední utkání a zastavil tak výsledkový propad. Nyní zajíždí modro-žlutí k lídrovi skupiny, do Čáslavi. Poté hrají na ledě posledních Neratovic. Doma přivítáme Lvy zase v únoru druhého druhý, kdy jim bude soupeřem poprvé v sezóně Králův Dvůr.

Benešov – Kutná Hora 3:0

Branky: 26. Stejskal (Holeš, Formánek), 53. Holeš (Zderadička, Kaňka), 55. Kaňka (Kočí, Sládek). Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 270.

Benešov: Štěpánek – Fedoročko, Korvas, Kotýnek, Zderadička, Bursík, Stejskal – Sládek, Kaňka, Kočí – Starec, Formánek, Holeš – Janák, Dušek, Polesný – Kohout.

Kutná Hora: Jelínek – Grauer, Chmelař, Švejda, Křeček, Havelka, Kopecký – Rudolfský, Beran, Jan Tvrdík – Jelínek, Javůrek, Šváb – Jiří Tvrdík, Macháček, Siváček.