Místo článku v češtině na témata, která vás zajímají, si čtěte jejich anglické verze. Sledujte sebevzdělávací programy v angličtině. Místo českých zpráv si pusťte anglické. Hledejte informace, které potřebujete, v anglických verzích webů, pokud to jde. Obklopte se nenásilně angličtinou tak, jako byste byli v cizině. A o všem, co se takto dozvíte, mluvte se svým lektorem a nebo se skupinkou lidí, kteří vás mohou i opravit. Pořád vás to může stát jen chvilku denně.

Pokulhává-li vaše disciplína, vyhraďte si na angličtinu pravidelný čas, nejlépe zkraje dne. Budete mít pocit, že tento pro vás „ těžší úkol“ už máte za sebou jako první a nemusíte již na to myslet. A nakonec na sebe budete pyšní, že jste to zvládli. Vytrvalost, schopnost se učit z chyb a nadšení jsou nejdůležitější esence na cestě ke každému splněnému snu.

Partnerem seriálu jsou Univerzita Jana Amose Komenského Praha a škola Jazykové kurzy TANDEM.CZ, která připravuje metodickou a jazykovou část projektu.

Díky předplatnému jste získali celý seriál (Na)učte se anglicky. Další texty najdete ZDE. Těšit se můžete každý den na nové rady, zajímavosti, potřebná slovíčka i fráze.