Dobráci s ochrannými pomůckami určenými pro pracovníky ve školství nimi zamířili z Benešova do skladů obcí s rozšířenou působností jednotlivých okresů.

„Známe to tu, víme, jak to tady hladce probíhá. Byli jsme tu už několikrát, například pro dezinfekci, ochranné obleky, štíty nebo rukavice,“ uvedl jeden z dobrovolných hasičů.

Přerozdělování respirátorů řídil přímo na dvoře hasičů Luděk Klenot, koordinátor – metodik Územního odboru HZS Středočeského kraje Benešov. „Kromě nás a dobrovolných hasičů tu při předávání respirátorů jsou také dva pracovníci Krajského úřadu Středočeského kraje, kteří zaznamenávají a odškrtávají si v seznamu jednotlivé předávky a společně s námi zajišťují, aby ochranné pomůcky odešly na místo určení tak, jak bylo předem určeno,“ vysvětlil Luděk Klenot. „Já pak o průběhu budu informovat určeného člena krizového štábu,“ dodal koordinátor HZS Benešov.

Do Benešova ve čtvrtek 25. února mělo mezi devátou a desátou dopoledne dorazit celkem tucet SDH, které pak ochranné pomůcky převzaly pro 26 úřadů obcí s rozšířenou působnosti v celém Středočeském kraji.

„Většina dobrovolných hasičů, kteří dnes do Benešova přijedou, tady už byla a ví, kudy se sem dostanou. Když vědí, že z nějakého důvodu nestihnou určený čas, volají a dávají nám o tom vědět. Dnes zatím volal jen jeden sbor a ten by měl dorazit asi v půl jedenácté. Samozřejmě tu počkáme a respirátory jim vydáme, i kdyby přijeli třeba až ve čtyři odpoledne,“ ujistil Luděk Klenot.