Jelikož po vydatných deštích bylo fotbalové hřiště, kde se každoročně překážkový běh mladých hasičů koná, silně podmáčené, byla soutěž narychlo přesunuta do prostor hasičského cvičiště. Zde byl, alespoň zpočátku, terén o něco v lepším stavu.

Soutěžilo se v šesti kategoriích, přičemž  starší kategorie zdolávaly nejen překážky, ale sváděly boj i s bahnem. Přesto dosahovali závodníci dobrých časů a rozhodně se jednalo o zajímavou podívanou.

Hodně emotivní, hlavně pro rodiče, byla kategorie přípravek. Piškoti, jak se nejmladším hasičům přezdívá, se do závodění pustili opravdu s obdivuhodným elánem a vůbec nevadilo, že jim pomohli zdolat některé překážky jejich vedoucí. Někteří „dovláčeli“ hadice do cíle z posledních sil. 

Celkem se na startovní čáru postavilo 121 dětí, které si rozdělily šest sad medailí. Nejdelší cesta domů pak čekala na družstvo mladých hasičů z Ostravy.

Stanislav a Petr Jechovi patřili mezi dlouholeté funkcionáře dobrovolných hasičů v Uhlířských Janovicích. Oba obdrželi nejvyšší hasičské ocenění, Řád svatého Floriána.