„Jednoznačně jsem nebyla připravená na waltz. Taneční jsem neabsolvovala, takže toto byl pro mě veliký oříšek. Dalším překvapením také bylo, když nám až při nástupu na tanec oznámili, abychom si ihned sehnaly tanečního partnera," popsala dívka kritické okamžiky evropské  soutěže hasičské královny krásy. „Naštěstí můj budoucí tanečník s námi pár kroků zkoušel, takže jsem pak šla takzvaně na jistotu," upřesnila hasička pracující jako asistentka ředitele jedné z pražských firem.

„Mezinárodní soutěž Miss byla pro mě novinkou, o to víc to bylo zajímavé. Jelikož jsem s sebou neměla žádnou početnou podporu, bála jsem se při skandování o Miss publika nulové odezvy. Nakonec mě ale přítomní velmi mile překvapili. Dále mne velmi potěšily krásné věcné ceny, které jsme dostaly za účast," svěřila se Martina Papíková, která si přivezla „bramborovou" medaili. S ostatními hasičskými výpravami z Polska, Slovenska, Maďarska a Itálie si dívky moc nepopovídaly.

„Na to ani nebyl moc čas. Zkoušela jsem komunikovat s Italkou Sárou, ale anglicky moc nerozuměla," upřesnila středočeská hasičská Miss.  Před soutěží si výprava z Benešovska prohlédla dějiště mezinárodních závodů koňských stříkaček,  kterých byla volba evropské Miss součástí.

 Martina Papíková s Markétou Járkovou  před soutěží hasičských královen krásy absolvovaly v polském Śmiglu  výlet na úzkokolejné železnici a poté pokračovaly na ranč, kde pro ně bylo přichystané pohoštění.

„Nejvíce se nám s Markétou líbil obří krajíc, chleba takových rozměrů jsme si ani nedovedly představit  a také výborné grilované masíčko. Obojí bylo krásné zpestření. Na ranči bych si dovedla představit i svatební hostinu, opravdu krásné prostředí, altánek, vodopád," zavzpomínala Martina Papíková z Nesměřic.