Jejich hasičské zdatnosti ukázal požár osobního vozu, zatímco zdravovědou se „potrápili" u automobilové nehody se čtyřmi zraněnými a záchranou tonoucího na rybníce, kde si museli poradit nejen s prochladlou dívkou, ale i osmdesáti kilogramovou figurínou.

Že si taktické cvičením „Poříčská zima" buduje pevné postavení, ukazuje nejen ohromný počet diváků, ale i narůstající zájem hasičů.

V jejich úsilí se zdokonalit jim pomohli na postech rozhodčích členové Asociace dobrovolných záchranářů ČR spolu s řadou profesionálních hasičů v čele s velitelem benešovské požární  stanice.

„Po odborné stránce jdou družstva hodně nahoru. Myslím si, že jim to dá víc než nějaké školení v klubovně, protože tady si ty věci osahají prakticky a rozhodčí jsou zde natolik fundovaní, že jsou schopní vysvětlit jim chyby tak, aby se jich příště vyvarovali," konstatoval Jiří Černovský ze spolupořádajícího Hasičského záchranného sboru Benešov. „Poříčská zima" se letos konala potřetí.

Třetího ročníku se zúčastnily SDH

Teplýšovice, Soběhrdy, Poříčí nad Sázavou, Vysoká Lhota, Hvězdonice,  Choratice,  Břežany,  Lešany, Ostředek, Ouběnice, Praha 4 – Chodov, Lhota u Jílového u Prahy a úplní nováčci na taktických cvičeních Týnec nad Sázavou a Zbořený Kostelec. Na kolegy se přijeli podívat i zástupci z HZS Praha 4 – Chodov velitel stanice Tomáš Horský a velitel čety Martin Peter.

Monika Bajerová