„Byl to krásný zážitek a úžasná atmosféra," svěřila se po návratu letošní hasičská Miss Evropy s tím, že ale konverzace při jednotlivých disciplínách byla malinko chaotická.

„Otázky padaly v polštině. Já jim špatně rozuměla a když jsem pochytila, o co se jedná,   odpovídala česky," nastínila Markéta Járková.

„Angličtinu jsme mohly použít při jakémsi kvízu, kdy jsme určovaly hasičské vybavení," upřesnila hasičská Miss Evropy.

Dívky absolvovaly na molu přehlídku v hasičské ústroji, v šatech a další ve společenských šatech. A pro Markétu nastala nejvypjatější chvíle.

Finalistky mezinárodní soutěže Miss, které netušily, co si na ně pořadatele připravili,  měly divákům předvést tanec, přesněji waltz. Ten ovšem Markéta neovládá a tanečníka také neměla domluveného.

Bloudila po parketu několik minut sama. Polský moderátor ji chtěl zachránit, tak četnému publiku oznámil, že česká Miss stále hledá tanečníka pro waltz.

A česká výprava s výbuchem smíchu odpadla. Polské slovo „hledá" je foneticky shodné s českým lidovým výrazem pro pohlavní styk.

Markétu Járkovou vzápětí zachránil hasič z Itálie, jenž waltz ovládal a  finalistku Miss s přehledem při tanci vedl.

Při závěrečném sobotním hodnocení si hasička z Heřmaniček získala publikum a získala titul Miss sympatie. K tomu jí porotci zvolili evropskou hasičskou Miss 2013 a korunovali zlatou přilbicí.

Pro Markétu Járkovou polskou soutěží úsilí nekončí. Už nyní má v diáři termíny focení kalendářů  a také se připravuje na Miss hasička ČeskoSlovensko, v jehož finále figuruje jako číslo 1.

Navíc ve čtvrtek má závěrečné testy a jízdy v autoškole.