Za posledních deset let prošlo jeho řadami přes 50 dětí, které postupně soutěžily ve všech věkových kategoriích, až dorostly do kategorie dospělých. Do závodů nastupují družstva mladších a starších žáků a družstvo dorostenek. V kategorii dospělých se soutěží zúčastňují družstva mužů a družstvo žen.

„Hlavním úkolem však bylo, je a bude, zásahuschopnost při požárech a živelných pohromách,“ uvedl starosta obce Miroslav Matuška.

Členové SDH Kondrac se ale podílejí také na pořádání různých akcí v obci.

Závody a cvičení se zatím v novém roce ještě nerozeběhly, Kondračtí ale v loňském roce absolvovali řadu z nich. Například koncem září v Bílkovicích absolvovali společně s třiadvaceti dalšími družstvy mužů a pěti žen soutěž s názvem Svatováclavský výstřiku. Náročná soutěž měla i požární útok do strmého kopce a čerpání vody z přírodní nádrže. SDH Kondrac skončil sedmnáctý.

Na začátku října se kondračtí hasiči zúčastnili také nočního taktického cvičení v Přestavlkách. Při posledním loňském cvičení v Týnci nad Sázavou SDH Kondrac obsadil celkově 4. místo.
Počátkem posledního měsíce loňska měl SDH také výroční valnou hromadu. Ta nejen, že zvolila nového starostu sboru, stal se jím Zdeněk Matějovič, ale projednala také pro letošní rok to nejdůležitější – plány činnosti sboru.

Se svolením obce byly použity textové a fotografické materiály z www.kondrac.cz.