Takový je účet bouřky, která se v pondělí 29. července mezi devatenáctou a třiadvacátou hodinou přehnala nad jihovýchodní částí okresu Benešov.

Ve Středočeském kraji hasiči za tu dobu evidovali 198 událostí spojených s bouřkami, deštěm a silným větrem.

Na odstraňování padlých stromů, čerpání zaplavených sklepů nebo utrhaných střech se vedle profesionálních hasičů podíleli z větší části především dobrovolnické sbory jednotlivých obcí.

Ze středočeského kraje bouřka nejvíce poškozovala na Benešovsku. Za uvedenou dobu hasiči kvůli tomu zasahovali celkem 37 krát.

První výjezd měli hasiči kvůli stromu, který u Louňovic pod Blaníkem na silnici do Načeradce zablokoval dopravu. Stejná situace se opakovala i na silnici z Miličína na Tábor či ve Vlašimi na výjezdu na Vracovice. Hned čtyři kmeny padly a další tři se povážlivě nakláněli na vozovku mezi Meznem a Mitrovicemi. Mohutný strom s průměrem kolem jednoho metru spadl v Ratměřicích.

Plechovou střechu utrhl vítr z objektu benzinové pumpy na nájezdu na dálnici D3 u Miličína. Jen část plechové střechy nadzvedával vichr z domu ve vlašimské Smetanově ulici. U všech těchto případů pomáhali hasiči a to ať už dobrovolní, nebo ti z HZS.

Kvůli překážce v podobě padlého stromu se zdržel u Domašína na silnici z Benešova do Vlašimi i linkový autobus.

Hasiči ale také čerpali vodu za zaplavených sklepů, například v bytovce ve vlašimské Severní ulici.