Právě družstvo žen získává na významu.

V letech 2008 a 2009 Zlata Krosnářová obsadila druhé místo v jednotlivcích na 100 metrů s překážkami a s družstvem obsadila 3. místo v okrskové soutěži v roce 2009.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE

„Velký význam pro náš sbor má získání vozidel Avia 20 F special, který je v majetku obce Ostředek a vozu BMW 318i, jenž je majetkem SDH Třemošnice od letošního ledna,“ uvedl starosta SDH Třemošnice Vladimír Jíša s tím, že se s „bavorákem“ sbor zúčastnil Rallye Rejvíz 09 v Jeseníku koncem května, jako doprovodné vozidlo této záchranářské rallye.

Trocha historie

Ustavující valná hromada sboru hasičského v Třemošnici se sešla na Boží hod 25. prosince 1897.

Sbor byl začleněn do župy Divišovské a čítal 27 členů. Jeho prvním starostou byl pan Gregor František a velitelem Kovář Antonín. Již v lednu následujícího roku uspořádali hasiči v Třemošnici první bál.

Činnost byla již od počátku dost bohatá včetně činnosti kulturní. Hasiči založili a aktivně hráli divadlo.

Založení sboru předcházela řada schůzek občanů, kteří se domlouvali jakým způsobem by ochránili majetky své a svých sousedů.

První pokusy o vytvoření jakéhosi spolku na ochranu před ohněm a účinnou pomoc při likvidaci ohnivého kohouta se objevily po velkém požáru v naší vesnici v roce 1857 na jaře, kdy oheň zachvátil 6 obytných a hospodářských stavení a 3 stodoly.

Při pohledu na hrozný požár se tajil dech. Každý, kdo mohl se snažil zachránit, co se dá. Na pomoc přispěchali se stříkačkou i soběhrdští a s voznicí a stříkačkou též občané z Divišova.

Po ohni se ostatní snažili všemožně postiženým vypomoci, aby byla brzy vystavěna nová obydlí a hospodářská stavení: V kronice obce Třemošnice je zaznamenán ještě jeden velký požár.

S využitím http://sdhtremosnice.wz.cz