Hasiči Deník
25.8.2018

OBRAZEM: Dobráci tentokrát zamířili do Miřetic

Miřetice – Sedmé kolo sedmého ročníku oblíbeného měření sil a rychlosti neprofesionálních hasičů s názvem Benešovská hasičská liga, svedla dobráky ke klání do Miřetic. Soutěžící O pohár obcí Chmelná a Miřetice už netrápilo extrémní vedro, ale citelné ochlazení a hrozba deště. Nejúspěšnějším mužstvem se tentokrát stali domácí, z Miřetic.

21.3.2016

FOTO a VIDEO: Kácení stromů v benešovské Poštovní ulici

Benešov - Šest vzrostlých smrků pichlavých porazili v pondělí 21. března před Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových v Poštovní ulici hasiči lezci z HZS Benešov. Jeden z lezců čety jehličnany rostoucí v těsné blízkosti úřadu, domu dětí a mládeže, školní jídelny i České pošty odřezával kus po kusu, ostatní z hasičů mu nakonec pomáhali nasměrovat pád podříznutého kmene na volné prostranství.

24.12.2015

Dobráci z Netvořic zasahovali letos už sedmadvacetkrát

Netvořice – Natěšení, ale především hodně zvědaví byli v úterý 22. prosince členové Sboru dobrovolných hasičů Netvořice. Na natáčení reportáže celostátní soutěže Dobráci roku, kterou slýcháváte na vlnách Českého rozhlasu Region, přišlo do sokolovny na padesát členů SDH. Do soutěže rozdělené ve své úvodní části do krajských kol, netvořické hasiče přihlásil syn velitele sboru Miroslava Šebka, Martin. „No ano, přihlásil nás ze zvědavosti," přiznal Miroslav Šebek. „Chtěli jsme vědět, co takové rozhlasové natáčení obnáší," usmál se pod nazdobeným vánočním smrkem na netvořickém náměstí. Právě tam měli hasiči „spicha" s rozhlasáky a právě tam také vznikal základ tohoto článku.

15.12.2015

VIDEO: Problémy s vodou v objektu České pošty v Benešově nekončí

Benešov – Vyplavený sklep, výjezdy hasičů a čerpání vody, o níž nikdo netuší, odkud se ve sklepě České pošty bere. Tak to vypadá i v úterý 15. prosince dopoledne, pátý den po té, co benešovští hasiči poprvé čerpali vodu z objektu pošty. V úterý voda nevytékala pomocí hasičských hasic, ale rovnou ze stěny objektu.

4.11.2015

Fanděte SDH Petroupim, podpořte ho svým hlasem v soutěži Dobráci roku

Petroupim – Také Benešovsko má v soutěži Českého rozhlasu Region s všeříkajícím názvem Dobráci roku, své želízko v ohni. To se snaží udržet v daném stavu, nikoliv ho hned v zárodku uhasit, Sbor dobrovolných hasičů Petroupim.

21.8.2015

Ratměřická hasičská vodní fontána se koná podesáté

Ratměřice – Vodní poezie, umělecké dílo, divadelní představení. To všechno v jednom představuje Hasičská fontána v Ratměřicích. Vodní světelnou show na rybníku Lazna v Ratměřicích přichystali na sobotu 22. srpna po setmění členové místního sboru dobrovolných hasičů. V pořadí už desátý ročník divácky oblíbené akce se stal v obci tradicí. Jako předskokani před hlavním programem se již potřetí představí kroužek mladých hasičů a poté vypukne vodní a světelná show ve třech dějstvích.

20.7.2015

Nebezpečí požárů se s prodlužováním období bez deště, zvyšuje

Vlašimsko – O tom, že se riziko vzniku požárů polí a lesů s každým horkým dnem i v souvislosti s absencí deště zvyšuje, není nutné pochybovat. Hasiči z Vlašimska následky shora popsaného stavu dokonce už museli řešit. Před víkendem totiž na Vlašimsku hořelo hned na dvou místech. Hodinu před polednem spěchali v pátek hasičské jednotky mezi lány u Čechtic a Jeníkova. „Hořelo na poli nad rybníkem Valcha, na kterém právě pracovala zemědělská technika," uvedl Jan Hlaváček, očitý svědek události.

19.2.2015

Podívejte se, kdo bude v Benešově při krizových situacích usilovat o nápravu

Benešov – Pokud by se na území Benešova odehrála nějaká mimořádná událost, její likvidaci a zamezení následků by koordinovaly složky Integrovaného záchranného systému (IZS). Jeho základními, ale ne jedinými částmi, jsou policie, hasiči a zdravotníci. Hlavním koordinátorem IZS je Hasičský záchranný sbor České republiky. I ten by ale spolupracoval v době mimořádných událostí s krizovým štábem (KŠ) Benešova, jako obce s rozšířenou působností (ORP).

4.9.2014

Hledáme Dobráky roku

Praha - Tento týden odstartoval projekt Českého rozhlasu Region ve spolupráci se středočeskými regionálními Deníky a Pražským deníkem Dobráci roku.

28.7.2014

AKTUÁLNĚ: Nad Benešovskem se přehnala bouřka s průtrží mračen

Benešovsko - Vítr, šero a především hromy a blesky. Taková byla letní bouřka nad Benešovskem v pondělí 28. července.

28.7.2014

Hasiči na Vlašimsku likvidovali požáry obilných lánů

Vlašimsko – Škodu v řádech desítek tisíc korun způsobily majitelům obilných polí na Podblanicku požáry.

26.11.2013

Za zásahy při povodních obdrží dobrovolní hasiči ocenění

  Benešovsko –  Po zazimování požární techniky si dobrovolní hasiči připomenou červnové povodně. Nejen při výročních zprávách na valných hromadách sborů, ale i morálním oceněním zásahových jednotek i jednotlivců. K čerpání vody, budování zábran, vynášení nábytku i následnému úklidu objektů a vozovek po průtržích vyjížděly na Benešovsku desítky sborů, jejichž členové, někdy i opakovaně, strávili v terénu řadu hodin.

8.10.2013

U simulované dopravní nehody si někteří hasiči sáhli na dno svých sil

Přestavlky u Čerčan – Další ročník hasičsko – záchranářského cvičení je minulostí. Pořadatelé si dali opravdu záležet a pro soutěžící družstva připravili 10 disciplín, kde si dobrovolní hasiči ověřili nejen své znalosti, ale i fyzickou kondici. Celkem se nakonec soutěže zúčastnilo 13 pětičlenných  družstev (původně mělo startovat 16 jednotek),  která byla rozdělena do čtyř skupin tak, aby začala ihned po startu plnit některou z disciplín.

5.10.2013

Na rozhodnutí o Miss hasička ČeskoSlovensko je jen týden

Heřmaničky – Hasička Markéta Járková má našlápnuto k prestižnímu titulu Miss hasička ČeskoSlovensko 2013. Na závěrečnou přípravu  do sportovního areálu na Příbramsku, který je inspirovaný  slavnou francouzskou televizní soutěží pevnost Boyard, se sjelo deset nejkrásnějších hasiček z Čech, Moravy a Slovenska, a čtyři nejsympatičtější muži do soutěže Hasič roku 2013, kteří stejně jako dívky postoupili do finálového kola z červnového semifinálového klání.

24.9.2013

Lidem z benešovských sídlišť pomůže nová hasičská technika

Benešov – Problémům, kdy se hasiči se svou těžkou technikou jen pomalu a stěží prokousávají na pomoc ohroženým lidem v sídlištích plných zaparkovaných aut, možná už brzy odzvoní. Alespoň v Benešově.

9.9.2013

Výjezdové hasičské jednotky dostanou od kraje větší příspěvky

Benešovsko – Města a  obce, v nichž působí hasičské výjezdové jednotky, které zpravidla zasahují ve druhém sledu hned za profesionálními družstvy a mají kratší lhůty pro výjezd, než sbory z jejich okolí, pošle kraj větší dotace.

2.9.2013

Rozsáhlá oprava cisterny Š706 RTHP stála přibližně 50 tisíc korun

Petroupim - Při cvičné jízdě našeho auta ŠKODA 706 RTHP CAS 25, rok výroby 1966, jsme zjistili, že se něco děje s motorem. Přišlo se na to, že nefungují dva válce, tak jak by měly.

28.8.2013

Účastnice evropské Miss před tancem chtěla soutěž zabalit

Nesměřice –   Hasičská středočeská Miss Martina Papíková reprezentovala spolu s Markétou  Járkovou z Heřmaniček Benešovsko ve velkopolském Śmiglu  při soutěži evropské královny krásy. „Když jsme se dozvěděly, že při jedné z disciplín bude soutěžním tancem waltz, s vyděšenýma očima jsme házely flintu do žita," přiznala pětadvacetiletá dobrovolná hasička Martina Papíková.

27.8.2013

Obec se vylidnila, plný autobus odjel na hasičské mistrovství

Chářovice /DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ – Čtvrtý  nejrychlejší požární útok v republice (27,25 sec.)  předvedli v neděli na republikovém mistrovství hasiči z Chářovic u Týnce nad Sázavou. V královské disciplíně pokořili i druhý postupující Sbor dobrovolných hasičů ze Středočeského kraje, Pískovou Lhotu z Nymburska.

22.8.2013

Českou výpravu odboural při volbě Miss polský moderátor

Heřmaničky – Dobrovolní hasiči se mohou pyšnit dvojnásobným evropským titulem královny krásy své členky Markéty Járkové. V sobotu v polském Śmiglu získala při mezinárodní soutěží koňských požárních stříkaček v konkurenci domácích hasiček a soupeřek ze Slovenska, Maďarska a Itálie tituly Miss sympatie publika a Miss hasička Evropy 2013. Hasička však marně sháněla tanečníka waltzu. Zachránil jí Ital.

20.8.2013

Heřmaničky mají evropskou dvojnásobnou Miss hasičku

Heřmaničky – Dvojnásobný evropský úspěch si do Čech přivezla Markéta Járková, dobrovolná hasička z Heřmaniček. V polském Śmiglu získala při evropské soutěži koňských požárních stříkaček titul hasičské evropské Miss a navíc i Miss sympatie.

6.8.2013

Hasiči kvůli ohni pospíchali znovu na Brodce k Jawě

Týnec nad Sázavou – V krátké době spěchali hasiči z HZS Benešov znovu uhasit oheň do průmyslové části Týnce, na Brodce. Oznamovatel jim sdělil, že tam nejspíš znovu hoří v areálu továrny Jawa a že se odtud valí hustý černý dým.

30.7.2013

Vítr o síle vichřice ve Vlašimi vyvracel a lámal stromy

Vlašim – Zvuk motorových pil probudil včera do nového dne obyvatele Vlašimi.

30.7.2013

Bouřka na Benešovsku trhala střechy a přerušila dopravu

Benešovsko – Bez zranění obyvatel nebo zasahujících hasičů, ale se škodou v řádu mnoha desítek tisíc korun.

30.7.2013

Požár v Jawě vzplál i den po zásahu hasičů

Týnec nad Sázavou - Několik hodin bojovalo v pondělí 29. července šest jednotek dobrovolných hasičů a také jednotka Hasičského záchranného sboru Benešov s plameny tovární haly Jawa na břehu řeky Sázavy na Brodcích u Týnce. V úterý 30. července se tam hasiči vrátili. 

11.7.2013

Soutěžícím hasičům musela stačit zásoba vzduchu z lahve

Mnichovice – Strmé náměstí se stalo závodní dráhou pro účastníky  1. ročníku soutěže v disciplínách TFA pod názvem „Mnichovický železný hasič", kterou pro kolegy z okolních dobrovolných sborů připravili hasiči z Mnichovic. Do soutěže na velmi náročné trati se přihlásilo 18 mužů a 6 žen. Cestou do cíle bylo nutné překonat i mnoho schodišť.

3.7.2013

Hasiči z Petroupimi si opravili historickou motorovou stříkačku

Petroupim – Náš SDH Petroupim vlastní již od roku 1937 motorovou stříkačku Sigmund LM 32. Ta byla zakoupená za 24 000 korun v olomoucké firmě Sigmund. Dlouhá léta zde spolehlivě pracovala a prošla i řadou drobných úprav a oprav, tak aby plnila svou funkci podle měnících se požadavků sboru. Byla doplněná startérem a schránkou na akumulátor.

21.6.2013

Markéta Járková je ve finále Miss hasička ČeskoSlovensko

Heřmaničky – Místní dobrovolní hasiči mají po roce opět svoji  zástupkyni v mezinárodní soutěži ženské krásy. Markéta Járková postoupila spolu s dalšími šesti Češkami a dvěma Slovenkami  při neveřejném konkurzu do finále soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko 2013.

2.6.2013

Dopravu na zaplavené silnici II/150 regulovali hasiči

Jankov - Přítok potoka Chotýšanka zaplavoval už dopoledne po 9. hodině hlavní silnici II/150.

29.5.2013

Votičtí dobráci si z mistrovství ve vyprošťování přivezli stříbro

Votice – Soutěžní družstvo votických dobrovolných hasičů  Martin Rataj, Martin Procházka, Michal Čmiel a Tomáš Kořínek  si přivezli stříbro neoficiálního mistrovství ČR ve vyprošťování raněných osob z havarovaných osobních automobilů. Soutěže, jež se konala v Milevsku, se zúčastnilo deset družstev.

20.5.2013

Do soutěže Miss hasička přihlásili Veroniku Benákovou chlapi ze sboru

Ratměřice – Sbor dobrovolných hasičů vyslal do souboje dívek o korunku královny krásy Veroniku Benákovou. „Přišli s tím  chlapi ze sboru, že je soutěž Miss hasička a jestli bychom ještě s kamarádkou chtěli a souhlasili, že by nás přihlásili," popsala okolnosti přihlášení osmnáctiletá Veronika, studentka třetího ročníku berounské pedagogické školy.

17.5.2013

Na pódium se postaví pár dní po ústní maturitní zkoušce

Mezihoří – Osada u Soběhrd bude mít v amfiteátru na Konopišti při hasičském dni svojí vyslankyni. Devatenáctiletou studentku Ivetu Nácovskou, jež hladce prošla castingem uchazeček o titul Miss hasička Středočeského kraje 2013. Maturantka nastoupí na pódium v sobotu 25. května,  pár dní po ústních maturitních zkouškách na benešovské Střední odborné škole v Černoleské ulici.

13.5.2013

Mladí hasiči likvidovali při soutěži skutečný oheň

Radíč -  Družstva mladých hasičů z Heřmaniček a Smilkova předvedla dospělým na závěr  okrskové hasičské soutěže , jak by si dětičky poradily se skutečným ohněm. Samotné sobotní zápolení  na louce nedaleko železniční tratě Benešov- Tábor   bylo poznamenané vytrvalým deštěm, kvůli němuž byly z dráhy odstraněné bariéry i kladiny.

13.5.2013

Martinice převálcovaly okolní dobrovolné hasičské sbory

Votice – Dvojitým úspěchem se mohli v sobotu navečer opájet dobrovolní hasiči z Martinic, kteří při sloučené soutěži okrsků Votice a Jankov vybojovali ve dvou rozhodujících  kategoriích při běhu na 100 metrů překážek a v požárním útoku vítězné poháry.

13.5.2013

Při hasičských soutěžích bylo vody nadbytek

Region - Víkendové hasičské soutěže byly poznamenané nadbytkem dešťových srážek. Vytrvalý déšť znemožnil soutěžícím bezpečně bez rizika úrazů překonávat bariéry a absolvovat běh po kladině. Pořádající sbory a především rozhodčí obě překážky vyřazovaly ze závodní dráhy.

1.5.2013

Záchranný vrtulník nalétával na lanovku pro bezmocné lyžaře

Jetřichovice –  Bez účasti veřejnosti, zato se zvukovým doprovodem svištícího listu rotoru, se na sedačkové lanovce z Jetřichovic na úbočí Javorové skály nedaleko Sedlce-Prčice uskutečnil ve ski areálu výcvik leteckých záchranářů Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

24.4.2013

Ženu z balkonu benešovského paneláku vyprostili hasiči

Benešov – Ženu uvězněnou na balkoně panelového domu vysvobozovali ve středu 24. dubna dopoledne hasiči HZS Benešov.

13.4.2013

Uchazečky o Miss hasička absolvovaly casting a čekají na ortel

Praha 4 - Michle - Kandidátky na Miss hasička Středočeského kraje 2013 mají za sebou sobotní casting v Praze – Michli  a nyní budou čekat na písemný verdikt výběrové komise Okresního sdružení hasičů Benešov, která šest z nich a dvě náhradnice pošle do finále 25. května na pódium konopišťského amfiteátru.

9.4.2013

Pro čtenáře Deníku začíná volba Miss hasička již ve středu

Benešov – Miss hasičku Středočeského kraje 2013 určí porota v amfiteátru na Konopišti  až v sobotu 25. května, ale čtenáři Benešovského deníku mohou pro nejkrásnější dívku v hasičské uniformě už od středy 10. dubna. Prostřednictvím kupónů v novinách i na webových stránkách.

27.3.2013

Hasiči prověřili turistickou základnu u Vltavy

Jablonná nad Vltavou – Požár turistické základny a evakuace osazenstva z budovy byly námětem prověřovacího cvičení místních a neveklovských dobrovolných hasičů v Jablonné nad Vltavou.

25.3.2013

Dobrovolní hasiči cvičně sundávali oběšence

Jankov – V mrazivé sobotní noci absolvovalo patnáct hasičských zásahových družstev dobrovolných sborů z Benešovska cvičení, při němž na „dobráky" čekaly netradiční úkoly. „Cvičení prováděla družstva hvězdicově. Na každý úkol byl stanovený časový limit, případně ho  bodovali rozhodčí," uvedl Antonín Vovsík z kanceláře Okresního sdružení hasičů.

22.3.2013

Seznam hasičů je ke stažení na internetu, únikem údajů se budou zabývat úřady

Benešovsko – Jména, data narození a další osobní údaje dobrovolných hasičů jsou volně ke stažení na internetu.Na odkaz na serveru upozornil jeden ze čtenářů. Případem se už začal zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů. Mluvčí úřadu Helena Štěpánková uvedla, že podnět dostali ve čtvrtek před šestnáctou hodinu a budou se jím zabývat.

21.3.2013

Dívky a ženy soutěží o titul Miss hasička Středočeského kraje 2013

Benešovsko - O nejkrásnější hasičce středních Čech rozhodne porota a diváci v amfiteatru na Konopišti v sobotu 25. května při krajském setkání hasičů. O titulu Miss hasička Středočeského kraje čtenářů Deníku začne hlasování v novinách a na webu ve středu 10. dubna.

19.3.2013

Dobrovolní hasiči zdolávali požár v dýchacích přístrojích

Votice – Do bývalého pivovaru v někdejším starém zámku  v sobotu večer přijela kolona hasičských zásahových vozidel. V objektu cvičně hořelo a zdolat dvě ohniska měli za úkol dobrovolní hasiči   z Jankova, Miličína, Olbramovic,Vrcholových Janovic a z jednotky požární ochrany JPO 2 Votice.

21.2.2013

U Maršovic sklouzl autobus mimo silnici, zpět mu pomohli hasiči

Maršovice - Jako na horách zasahovali ve středu odpoledne před 16. hodinou benešovští profesionální hasiči. Linkový autobus v zatáčce sklouzl mimo vozovku a vytáhnout ho musela těžká technika.

21.1.2013

Cvičení „Poříčská zima" bavila nejen hasiče, ale i diváky

Poříčí nad Sázavou – Mnozí trávili mrazivou sobotu v teple domova, ale na autokrosovém závodišti Homolka v Poříčí nad Sázavou se pohybovalo kolem 150 hasičů. V zasněžených kulisách si prověřili své fyzické zdatnosti na náročném polygonu, svou psychickou odolnost při sebezáchraně slaňováním ze třetího podlaží a přejezdem na lanovce přes celé závodiště.

18.1.2013

Na Homolce poteče v sobotu pot a stoupne adrenalin

Poříčí nad Sázavou – Na Homolce bude v sobotu stříkat  pot a cákat adrenalin. Hasiči si v mrazu a sněhu sáhnou  do rezervy svých fyzických sil. Dobrovolně. V motokrosovém reálu se uskuteční třetí ročník zimního taktického cvičení Poříčská zima.

16.1.2013

Ve vyhořelé chatě objevili hasiči dva mrtvé

Ledce – Osobu bez známek života a také mrtvého psa objevili hasiči ve středu 16. ledna ráno ve vyhořelé chatě na katastru Ledců, nedaleko Nespek.

15.1.2013

Hasičům by měly dávat peníze pojišťovny. Novela zákona je na obzoru

Benešovsko – Každý den zachraňují profesionální i dobrovolní hasiči mnohamilionové hodnoty. Buď při zmírnění následků zranění osob či zabránění jejich úmrtí, nebo při zamezení šíření ohně, škodlivých látek do ovzduší či  chemikálií do vody. Tím hasiči šetří peníze především komerčním pojišťovnám, které se však na pravidelném financování techniky a výcviku  zásahových jednotek profesionálů i „dobráků" nepodílí.

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT