Postupičtí jako bonbónek získali ještě v rámci VIP návštěvy příbramského klubu také vstupenky na zápas 1. FK Příbram – FC Viktoria Plzeň. Nejprve si ale členové úspěšného týmu z Kopeme za fotbal prohlédli kompletní zázemí stadiónu. Role jejich průvodce se ujala osobnost nejpovolanější – Marcel Mácha, dlouholetá opora příbramského klubu.

Uzavřené návštěvníkům nezůstaly ani šatny, místnost pro antidopingovou kontrolu, VIP salónek, komentátorské stanoviště nebo press centrum, kde se na přenos aktuálně připravoval štáb TV Nova. Po občerstvení v nedaleké restauraci se hráči Postupic přesunuli načerpat inspiraci pro své zápasy na VIP tribunu stadionu.

„Projekt je skvělý, díky němu jsme nahlédli do profesionálního fotbalu a máme zase úplně jiné zážitky. Nikdy jsem takovou prohlídku neabsolvoval, je to úplně něco jiného než u nás,“ chválil si netradičně prožité fotbalové odpoledne Miloslav Mrázek, trenér Sokola Postupice B.

Projekt se rozjel v roce 2010 a trvá dodnes. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z Gambrinus ligy a mnoho dalších zajímavých cen. 

Martina Minářová