Pražská Sparta nastoupila v plné síle a to se projevilo v úvodní části, kdy měla hru pod kontrolou. První střelu na domácí branku vyslal Hejda, na druhé straně vyzkoušel pozornost Zítky Walter. Útočné duo Sparty Wilfried a Kweuke zahrozilo po centrech, ale domácí gólman Mašín byl na místě. Ve 23. minutě centrovaný míč Kladrubského skončil na břevně, ale o minutu později se k odraženému balonu dostal Sionko a jeho střela zapadla za vzdálenější tyč do sítě – 0:1. Votice se soupeře zvučného jména nezalekly a nebezpečnými brejky zaměstnávaly sparťanskou obranu. Ve 41. minutě chybělo málo, aby Lizák ohrozil Zítku.

Ve druhé části se čekalo, že Sparta přitáhne šrouby a domácím budou docházet síly. Naopak, divizní hráči postupně vyrovnávali hru a místy favorita přehrávali. Měli dokonce dvě obrovské příležitosti, kdy byli blizoučko k vyrovnání. Ve 49. minutě Walter našel měkkým centrem Knoblochovu hlavu a ten nikým neatakován z malého čtverce přestřelil. V 61. minutě se domácí dožadovali pokutového kopu za sražení Viskupa po průniku do velkého čtverce, ale píšťalka sudího zůstala němá.

Vzápětí Votičtí rozebrali sparťanskou obranu a jen skvělý semafor Zítky zabránil Svátkovi ve skórování. Do dobré šance se dostával také Knobloch, ale v tísni přehodil nejen sparťanského gólmana, ale i branku. V 77. minutě stoprocentní příležitost spálil Leo Kweuke. Ten uháněl sám na Mašína, který zmenšil střelecký úhel a Kweukeho střelu vyrazil mimo tři tyče. Sparta se nakonec vítězství dočkala, svým výkonem proti nadšeně bojujícím divizním Voticím ovšem nikterak nepřesvědčila.

„Před zápasem jsem říkal, že chceme našim fanouškům ukázat, že fotbal hrát umíme a to se nám podařilo. Předvedli jsme slušný výkon a nemáme se za co stydět,“ uvedl trenér Votic Ivan Pihávek.

Marila Votice - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 24. Sionko. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Janů, Svátek, Viskup – Vacek, Pamič. Diváci: 2900.

SK Marila Votice: Mašín – Viskup, Faitl, Janů, Bareš – Knobloch, Lukeš (78. Budil), Kwame, Walter (56. Horváth) – Lizák, Svátek (90. Pohorský).

Sparta Praha: Zítka – Kladrubský (52. Hoheneder), Řepka, Brabec, Pamič – Sionko (65 Zeman), Vachoušek, Hejda, Kadlec – Kweuke (78. Vacek), Wilfried.