Zoubek hlavou vystřelil výhru béčka Benešova

Benešov – Ve fotbalové I. A třídě překonalo benešovské béčko na umělé trávě Zavidov díky hlavičce Zoubka.

19.10.2014

Benešovského Vincence Peroutku (ve žlutém) stíhá zavidovský Pavel Šíma.Foto: Jan Voráček

BENEŠOV B – ZAVIDOV 1:0

V úvodu zápasu zahrozili hosté střelou Šnídla, ale Tlamicha byl pozorný. Domácím se povedla pořádná akce až v 15. minutě, kdy Keltnerovu rány z šestnáctky vyrazil gólman Kraus na roh. Po jeho rozehráním Keltnerem si na míč naběhl Zoubek a hlavou rozvlnil síť – 1:0. Domácí branka nakopla, dobře kombinovali a hru zcela ovládali.V další šanci se ocitl neúnavný Keltner, ale jeho lob postrádal přesnost a nebezpečnou ránu vyslal i Komárek. Navýšení skóre viselo na vlásku, avšak benešovská ofenziva narážela na nepřesnou finální přihrávku.

Druhý poločas začal příležitostí Keltnera, jehož střelu s námahou vyrazil Kraus nad břevno.V 58. minutě se individuální akcí blýskl hostující Korčák, který si ve vápně poradil se dvěma obránci, ale střelu k tyči zneškodnil skvěle Tlamicha. Hosté vycítili šanci, byli aktivnější, ale dva trestné kopy z dobrých vzdáleností mezi tyče Tlamichovy branky nenasměřovali. A když se po centru z pravé strany neprosadil opět Korčák, dokráčeli domácí k těsné výhře.

„V zápase jsem měl k dispozici velmi kvalitní hráčský kádr, a tak jsem doufal, že ho zvládneme podobně jako se Slaným, kdy jsme soupeře nepustili téměř do žádné šance. První poločas byl přesně podle mých představ. Hráli jsme aktivně a soupeři nic nedovolili. Chybělo nám pouze lepší vyřešení finálních přihrávek, kterých jsme si vypracovali víc než dost. Druhý poločas jsme ale odehráli velmi pasivně a pustili soupeře do hry. Nakonec jsme se museli strachovat o výsledek až do konce zápasu, což je vždy nepříjemné. Podržel nás brankář Tlamicha a velmi dobře zahrál jediný střelec zápasu Zoubek. Trochu mě mrzí, že jsme se ke konci zápasu nedokázali prosadit z několika brejkových situací a zlomit tak definitivně odpor soupeře," dodal k těsné výhře trenér benešovského béčka Petr Slepička.

Branka: 16. Zoubek. Rozhodčí: Pudil. ŽK: 2:4. Poločas: 1:0.

Benešov: Tlamicha – Hronek, Verner, Komárek, Peroutka (82. Kubálek) – Balata (77. Voráček), Zoubek, Keltner (87. Rezek), Bredler, Horváth (85. Vyhlídal) – Skopec.

19.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Dopravu přes hostišovský kopec komplikuje nehoda tří aut

Středočeský kraj se prezentoval na veletrhu cestovního ruchu na Výstavišti v Pražských Holešovicích.  Mezi pozvanými hosty na krajském stánku nechyběla Gabriela Novotná a Lukáš Kvapil – oba známí účastí v Rallye Dakar.
114

Středočeši nabídli adrenalin pro každého i ten zprostředkovaný z Dakaru

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

Výhra ve skupině! Češi si poradili i se Švýcary

/FOTOGALERIE/ Ani ve třetím olympijském zápase nenašli hokejisté České republiky přemožitele a po úspěších nad Koreou a Kanadou v neděli ráno našeho času porazili Švýcarsko 4:1. Tím si zajistili vítězství ve skupině a přímý postup do čtvrtfinále.

OBRAZEM: Otužilci si dali dostaveníčko v Sázavě

Sázava - Ani teplota pouhý jeden stupeň nad bodem mrazu neodradila příznivce zimního plavání od závodu, který se konal 17. února v tábořišti Pod vrbou v Sázavě.

Lvi zlomili Rytíře z přesilovek

Benešov /FOTOGALERIE/ - Poslední kolo základní části Krajské hokejové ligy přineslo okresní derby mezi HC Lev Benešov a HC Rytíři Vlašim. Zápas, který navštívilo 1500 diváků, pro sebe urvali favorizovaní Lvi, když Rytíře srazila na kolena nedisciplinovanost v první třetině (hlavně Vondráčkův pětiminutový trest), po které inkasovali tři branky v oslabení.