„Žolík“ Marcel Potůček exportoval body do Vlašimi

Ve druhém kole fotbalové I. A třídy zajíždělo béčko Graffinu Vlašimi do Bakova nad Jizerou. Po domácím vítězství nad Kouřimí přivezli borci z pod Blaníka také všechny body ze hřiště soupeře.

BAKOV N. JIZ. 1
GR. VLAŠIM B 3

V prvním poločase padly obě branky z pokutových kopů. Za hosty byl úspěšný ve 13. minutě Špička, když se penalta pískala po stažení Fialky. Domácí srovnali po půlhodině hry. Faulován byl Resl a Beran se z penaltového puntíku nemýlil.
O poločase se povedl vlašimskému trenérovi Knížkovi tah se zařazením Potůčka do útoku. Hosté začali být pohyblivější, v obraně pokryli nebezpečného a jediného útočníka Resla, který je v prvním poločase zlobil. Střídající Potůček vlétl do zápasu jako uragán a dvěma trefami v 52. a 66. minutě po centrech stanovil účet zápasu. Navíc ještě dobrou příležitost neproměnil Žovinec. Bakovští se v závěru snažili zkorigovat, ale v největší šanci hlavičkoval Resl z bezprostřední blízkosti vedle vlašimské branky.
Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Hůly zasypali nespokojení domácí diváci bakovské hráče nadávkami.

Milan Knížek, trenér Vlašimi B

„Pěknému velkému hřišti jsme museli přizpůsobit taktiku a nebyli jsme tak vytažení směrem dopředu. První půle byla z naší strany, než jsme se dostali do tempa, ospalá. Nicméně jsme se po pěkné křídelní akci, centru a stažení Fialky dostali z penalty Špičkou do vedení. Soupeř hrál nátlakovou hru na jediného šikovného útočníka Resla, který si uměl pokrýt balón a hodně jsme ho faulovali. Měli jsme s ním velké problémy a po faulu na něj domácí z penalty vyrovnali. O poločase jsme si řekli, jak na Resla hrát. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu a hra byla z naší strany velmi kvalitní. Takhle bych si ji představoval i v dalších utkáních. Byla agresivní, rychlá, centry chodily ze stran do vápna a stříleli jsme i ze střední vzdálenosti. Obranná fáze fungovala lépe než v prvním poločase, především u stoperů. Soupeř po přestávce odešel trochu fyzicky a byl málo disciplinovaný. Systém domácích byl méně čitelný, nakopávali míče jen na Resla, toho jsme ale ve druhé půli pokryli a do šancí je nepustili.“

Branky: 30. Beran (pen.) – 52. a 66. Potůček, 13. Špička (pen.). Rozhodčí: Hůla. ŽK: 3/1. Diváků: 150. Poločas: 1:1.

Vlašim B: Kladiva – Vlasák, Rytina, Špička, Havlíček – Žovinec, Bonk (75. Brabec), Pokorný, Černohlávek – Červeňák (46. Potůček), Fialka (80. V. Pohorský).

Teplýšovice zlomila branka těsně před přestávkou

Ve druhém kole fotbalové I. A třídy se střetly týmy, které v loňské sezoně „válčily“ v krajském přeboru a po divokém závěru sestoupily – Slavia Jesenice přivítala Sokol Teplýšovice.

SLAVIA JESENICE 2
S. TEPLÝŠOVICE 0

Zápas divákům mnoho krásy na nerovném hřišti nepřinesl. Po úvodní neslané nemastné hře zahrozil dvakrát hostující Sahula, ale jesenický brankář Mašek byl na místě. Na druhé straně nezacílil z dvanácti metrů mezi tyče Kratochvíl. Ve 23. a 25. minutě měli hosté dvě své největší šance zápasu. Nejprve Sahula po sóle přestřelil branku a ve druhém případě hlavičkoval Chuchla z malého vápna do náruče gólmana Maška. Ve 27. minutě se osmělili také domácí a Kratochvíl z hranice šestnáctky protáhl Hájka. Po hluché desetiminutovce přinesl více vzruchu před brankami závěr poločasu. Nejprve ve 41. minutě vypálil Ottl z přímého kopu a Mašek vyrazil míč na roh. Za dvě minuty unikl na druhé straně Kratochvíl a po sóle do otevřené teplýšovické obrany prostřelil Hájka – 1:0.
Po přestávce kvalita hry upadla do podprůměru. Za zmínku stojí pouze hlavička domácího Táčnera, kterou Hájek vyrazil na rohový kop. Na druhé straně vyškrábl Mašek hlavičku Chuchly z pod břevna na roh. Poslední moment před brankami byl gólový. V 75. minutě vypálil Kratochvíl, Hájek míč vyrazil před sebe a Pytelka byl na správném místě – 2:0. V závěru měli hosté platonický tlak, ale do šance je domácí nepustili.

Miroslav Rybka, trenér Sokola Teplýšovice

„Hrajeme to, co nám nemůže přinášet úspěchy. Pětasedmdesát minut jsme hráli na polovině soupeře, ale nevytvořili jsme si vyloženou příležitost. Herně to nebylo špatné, ale nedostaneme se do šance. Tři chasníci v obraně Jesenice na nás stačili. Většinu prvního poločasu jsme strávili na domácí půlce. V poslední minutě kopeme roh a z brejku jsme dostali gól. Druhý poločas byl naprosto stejný, opět jsme kombinovali jen po soupeřovo vápno a z protiútoku jsme po dorážce dostali druhý gól. Mrzí mě hrubé chyby v obraně. Domácí vyhráli zaslouženě, protože využili nabídnuté příležitosti. Doufám, že v derby s Chocerady se v koncovce prosadíme.“

Branky: 43. Kratochvíl, 75. Pytelka. Rozhodčí: Kroupa. ŽK: Kučera (T). Diváků: 100. Poločas: 1:0.

Teplýšovice: Hájek – Mrha (62. Podhorský), Ottl, Fuksa, Nerad – Kučera, Chuchla, St. Škvor, Orsák – Rybka (70. Tůma), T. Sahula (88. Mládek).

Okresní fotbalové poháry otevřely novou sezonu. Zápasy přinesly několik překvapení na úrok favoritů.