TÝNEC NAD SÁZAVOU – STRUHAŘOV 4:1

V první půlhodině okresního derby kralovali na hřišti zkušenější fotbalisté Týnce. První chybu brankáře P. Pessra ještě Stejskal nepotrestal. V 19. minutě již po sólu Horký s netradičním zakončením bodlem otevřel skóre. Ve 32. minutě prošel domácí špílmachr Hašek z pravé na levou stranu a křížnou ranou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Následně Týnečtí přestali hrát, hosté se dostali do hry a ve 44. minutě snížil Kocábek střelou přes celou branku.

Po přestávce se nehrála moc kvalitní kopaná, na míči byli sice více Struhařovští, ale do vyložené šance se nedostali. Týnečtí toho také moc nevytvořili, přesto mezi 70. až 74. potvrdili svoje vedení. Nejprve po rychlém úniku našel Hašek centrem v šestnáctce Stejskala, který si již v zakončení věděl rady. Netrvalo dlouho a Horký po kombinaci uzavřel stav na konečných 4:1.

„Jsem rád, že jsme do sezony vstoupili vítězstvím, ale s hrou jsem spokojený jen asi dvacet minut. Poté jsme již nehráli hezký fotbal, což se nás drželo i celý druhý poločas. Nedalo se na naší hru dívat, pořádně jsme si nepřihráli a za stavu 2:0 jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám. Přistoupili jsme ke zbytku zápasu vlažně a málem se nám to vymstilo. Hosté se ze začátku druhé půle zvedli, ale naštěstí jsme je do šance nepustili a z brejků výhru potvrdili," poznamenal po derby hrající trenér Týnce Radek Skála, jenž si ještě posteskl: „Mrzí mě zranění Haška v poslední minutě. Hodně na něj spoléhám, ale opět mu píchlo v operovaném koleni. Doufám, že to nebude nic vážného."

„V první půli byl lepší Týnec, měl čtyři vyložené šance a dal dva góly, ale po našich individuálních chybách. V závěru poločasu jsme snížili a ve druhém jsme byli dvacet minut herně lepší, ale nevypracovali jsme si žádnou střelu na bránu. Navíc jsme po dvou brejcích inkasovali. Rozhodla zkušenost a větší důraz Týnce," našel příčiny neúspěchu v derby asistent trenéra Struhařova Zdeněk Pessr mladší.

Branky: 19. a 74. Horký, 32. Hašek, 70. Stejskal – 43. Kocábek. Rozhodčí: Asník. ŽK: Kocábek (S). Diváci: 150. Poločas: 2:1.

Týnec: Vašák – Orsák (74. Vosička), Štamberský, Mach, F. Kopta (46. Kavoň) – Hašek, Radačovský (81. Souček), D. Kopta, Petrášek – Horký (82. Koubek), Stejskal (84. Skála).

Struhařov: P. Pessr – Dudík, D. Sysel, Kůstka (54. Kůstka), Folprecht – O. Hroch, O. Veselý, Zmek (79. Shapoval), Koblasa – J. Veselý (46. Kaucký), Kocábek (67. Hocek).